featured

Facebook, ana sayfa akışını yeniliyor

Meta, mobil cihazlardan giriş yapan kullanıcıların fark edeceği yeni akış sekmesini tanıttı. Yeni sekme, kullanıcıların takip etmiş olduğu kişilerden, gruplardan ve sayfalardan gönderileri filtrelemelerini sağlıyor ve içerikler kronolojik olarak gösteriliyor. Kullanıcılar en oldukça önemsedikleri kişileri ekleyebilecekleri favoriler listesi de oluşturabiliyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, platforma getirilen yeni özelliğe ilişik olarak “Bugün, arkadaşlarınızdan, gruplarınızdan, sayfalarınızdan ve daha fazlasından gelen gönderileri kronolojik sırayla ayrı ayrı görebileceğiniz bir akış sekmesini kullanıma sunuyoruz. Akış, size deneyiminizi daha çok özelleştirmeniz ve test etmeniz için bir yol sunacak.” diyor.

İçerikler kronolojik sırası ile gösterilecek

Meta, yakın zamanda Instagram için benzer bir özelliği kullanıma sundu. Fotoğraf paylaşım uygulamasında kullanıcılar, akışlarını yalnızca takip ettikleri veya favorilerine ekledikleri hesaplardan gelen içerikleri yada her ikisini de kronolojik olarak görecek halde değiştirebiliyor. Şimdi bu hususiyet Facebook’ta.

Şu an test aşamasında

Meta’nın açıklamasına göre, yeni akış sekmesini şu anda belirli Android telefon/iPhone kullanıcıları görebiliyor, gelecek hafta her insana açılacak. Meta, gezinme çubuğunun kullanıcının en oldukca neyle uğraştığına bağlı olarak değişebileceğini ancak basit erişim için kısayolları sabitlemek isterlerse gezinme çubuklarını özelleştirebileceklerini belirtiyor. Bu özellik her iki platformda da olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Facebook, ana sayfa akışını yeniliyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!