indir-7-8

Elektrikli Otomobiller 2022 Yılında Kablosuz Şarjı Destekleyecek

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2015 yılı Paris fuarlarında Nissan markasıyla duymaya başladığımız otomobilleri destekleyecek kablosuz şarj teknolojisi bir Kore şirketi tarafından hedef edinilmiş. Şirket garajlara yerleştirilecek kablosuz şarj istasyonları sayesinde otomobilleri herhangi bir kablo ya da başka bir efora ihtiyaç duymadan otomobilleri şarj etmeyi amaçlıyor.

Elektrik prizlerini tarihe gömecek ilk adım

Hyundai grubun lüks markası olan Genesis kablolu şarjı tarihe gömmek adına ilk adımı atıyor. Hyundai bir Kore şirketi olsa da bu teknoloji ilk olarak ABD Birleşik Devletleri’nde kullanılacak çünkü hızla gelişen teknolojinin sahibi WiTricity bir Amerikan şirketi. Şirket ilk kablosuz otomobil şarjı konseptlerini 2017 senesinde sergilemişti sadece teknoloji 2022’den önce kullanılamayacak.

Aracın kablosuz şarj alıcısı tam olarak ön kısmın ortasında yer alacak ve otomobil sizi kablosuz şarja uyumlu bir halde park etmeniz için yönlendirecek. Witricity’e bakılırsa araçlarını farklı yüksekliklere haiz olması bir problem yaratmayacak. Bir spor otomobil veya yüksek bir SUV bu teknolojiyi kullanabilecek. Maksimum kablosuz elektrik gücü transferi 22 kW olacak ve verimlilik %91 ile %93 içinde olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!