featured

Dünya 2027’de 5G çağına girecek

“Pandemi bize işlerin ne kadar hızlı değişebileceğini ve dijital altyapının toplum için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. 5G, yeni uygulamalardan yalnızca tüketicilerin değil, aynı zamanda işletmelerin ve sektörlerin de yeni fırsatlardan yararlanacağı yeni bir aşamaya giriyor.” Bu cümleler, Ericsson internet sayfasında gösterilen Mobilite raporunda geçen uzman görüşlerini yansıtıyor.

Analistler, 5G’yi mobil tarihte en hızlı büyüyen teknoloji olarak adlandırıyor. 5G akıllı telefonlar şu anda küresel satışların %23’ünü oluşturuyor. Karşılaştırma için 4G cihazların benzer bir geliştirme aşamasındaki hisseı sadece %8 idi.

Yeni önder ABD olacak

Rapora göre, 2027 yılına kadar dünya nüfusunun dörtte üçü (%75) 5G kapsama alanında yaşayacak. Mobil bağlantıların ortalama %50’si ve küresel akıllı telefon trafiğinin %62’si beşinci nesil bildirişimlerden gelecek.

Şimdiye kadar, 5G teknolojisinin kullanımında lider Kuzeydoğu Asya idi. Uzmanlar ayrıca Basra Körfezi ve Batı Avrupa ülkelerine de dikkat çekiyor. Ancak bu istatistik uzun sürmeyecek. Tahminlere göre yeni lider şimal Amerika olacak ve orada, 2027 yılına kadar 5G ağlarının kullanım oranı %90’a ulaşacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dünya 2027’de 5G çağına girecek
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!