guilded

Discord’da Yeni Rakip Guilded Nedir

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Guilded gibi büyük topluluklara sahip bu uygulamaların teknik açıdan anlatımlarını yapmak yerine, bir kullanıcı olarak ilk öncelikli olarak görmüş olduğumuz ya da göreceğimiz şeylere odaklanmak en iyi seçim olacaktır, minimumdan bu şekilde düşünmekteyim.

Guilded nedir?

Guilded için, çoğunlukla oyun ve oyuncu topluluklarına hitap eden bir iletişim platformu diyebiliriz, her geçen gün barındırdığı hataları gidermekle birlikte yeni özellikler de eklemeye çalışıyor. En başta söylemiş olduğum benzer biçimde genelleme yapıp oyunculara hitap ediyor sözümü devam ettirecek olursam Oyuncular için birden fazla özellik mevcut, örneğin profilinizi bir not defterine çevirip Oyunlar hakkında bilgiler verebilirsiniz veya heyecan verici Turnuvalar düzenleyebilirsiniz.

Guilded’i kullanmalı mıyım? Kimler kullanıyor?

Guilded için en başlangıcında söylediğim şeklinde genelde bakacak olursak büyük hatta çok büyük bir oranla oyuncuları görebiliriz. Dolayısı ile Oyuncu Toplulukları hatta büyük e-spor takımlarının sunucularını bile görebilirsiniz!

Guilded tam olarak neye benziyor

Bu fikir hakikaten fazlaca mantıklı ve etkili, bu düşüncenize bir dostumun düşüncesi, görüşü ile yanıt vereceğim. Kendisi bundan birkaç ay önce Guilded Hakkında bir yazı hazırlamıştı ve bu yazısında Guilded için Discord + Reddit + Steam karışımı demişti, ki ben de bu düşünceyi mantıklı buluyorum. Gerçekten de öyle!

Eksikleri yok mu? Nasıl Dört dörtlük bir uygulama olabilir ki?

Eksikleri kesinlikle var, fakat dediğim gibi her geçen gün ve topluluk bu eksiklikleri bildirdikçe yönetici ekip bu değişiklikleri eklemeye çalışıyor. Örneğin en basitinden, Sunucu ayarları kısmı fazlaca kısıtlıydı fakat artık bu konum bu şekilde değil, hatta ek birden fazla özellik eklendi bile diyebiliriz.

Kompleks Kullanıcı Arayüzü?

Guilded, alışık olmadığımız bir kaydırmalı arayüz kullandığı için ilk kullanışınızda size çok saçma hatta bir o kadar da zor gelebilir fakat bir süre sonrasında ciddi anlamda basit gelmeye başlıyor bile demek yanlış olmaz.

Yeni bot sistemi mi? Nasıl işliyor, boop beep!

Hakikaten ilginç gelebilir fakat bu şekilde, Guilded sunucu ayarlarından -şimdilik- kendi sunucunuz için bot yapmanız oldukça bayağı, asla bir yazılım dili bilmeseniz bile Bot yapabilmeniz mümkün. Bir tek basit ayarlar ile oynayıp harika işler çıkarmak mümkün.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!