indir-17-1

Discord, Birlikte Video İzlemeyi Sağlayan YouTube Entegrasyonu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz haftalarda YouTube, Discord’ta bulunan iki müzik botunu çevrimdışı olmaya zorlamıştı. Şimdi de popüler mesajlaşma platformu Discord, kullananların birlikte video izlemelerine olanak veren “Watch Together” özelliğini içeren entegrasyonu uygulamada test etmeye başladı. Aşağıdaki fotoğrafta da görülebileceği benzer biçimde “Watch Together” kısaca “beraber İzle” özelliği, Discord kullanıcılarının aramaları devam ederken birlikte video izleyebilmesine olanak sağlıyor. Bu entegrasyonun özellikle YouTube’u düşünerek tasarlandığı göze çarpıyor.

Özellik, kullananların videoları arayarak ya da bağlantılarını yapıştırarak YouTube videolarından oluşan bir oynatma listesi oluşturmasına olanak tanıyor. Buna ek olarak Discord, özellik kullanılırken reklamlarla karşılaşılabileceği mevzusunda da ihtarda bulundu.

Ekim ayı sonunda tüm kullanıcılara sunulacak

Özelliğin şu anlık yalnızca arkadaşlar ve aile sunucularında kullanılabildiği, sadece önümüzdeki haftalarda daha geniş kitlelere ulaşacağı belirtiliyor. Gelen haberlere göre Discord bu özelliği ekim ayının sonuna kadar tüm kullanıcılarına sunmuş olacak.

Bu yeni özellik, YouTube’un geçtiğimiz haftalarda Discord’tan iki popüler müzik botunu kapatmasından sonra geldi. Milyonlarca kullanıcının çoğunlukla YouTube üzerinden müzik dinlemesini sağlayan bu botlar, YouTube’un hizmet şartlarını ihlal etmiş olduğu için kapatılmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!