featured

Dinlebi yurtdışı faaliyetlerine başladı

Ağustos ayında kuruluşunun ikinci yılını tamamlayacak olan Dinlebi, yurtdışı faaliyetlerine “Almanca” dil seçeneğiyle başladı. Dinlebi son güncellemesi ile beraber Almanca ve İngilizce olarak çoklu dil seçeneğini de özelliklerine ekledi. 6 binden fazla Türkçe içerik sunan Dinlebi, Avrupa’nın en büyük sesli kitap distribütörlerinden Bookwire ile yaptığı antak kalma kararı 100 binin üzerinde Almanca ve İngilizce içeriği de arşivine ekliyor. Avrupa faaliyetlerini Hollanda ofisi üzerinden yürüten platform tarafınca İspanyolca içerik ve dil desteğinin de fazlaca yakında yayınlanacağı belirtildi.

Yurtdışı Faaliyetleri Başladı

Almanya pazarında zorlu rekabet

Kitap ve Podcast dinlemelerinin kullanıcı başına aylık 20 saate yaklaştığı Almanya’da derhal derhal global bütün oyuncular aktif faaliyet yürütüyor. Dinlebi, geniş bir Türkçe katalog sunan tek platform olarak rakiplerinden ayrışıyor. Ayrıca diğer tüm uygulamalardan değişik olarak, kitap armağan etme, kitap dinlerken ortam sesi ekleme ve toplumsal medyada sesli paylaşma benzer biçimde tatbik özellikleri ile de öne çıkıyor.

Yurtdışında da “Dinlebi”

İlk günden itibaren yurt haricinde da Dinlebi adı ile faaliyet gösterme kararlılığında olduklarını belirten Dinlebi Kurucu Ortağı Ahmet Yaman “Marka ismine karar vermek eğlenceli ve heyecanlı bir süreç. İsim markaya dair önemli ipuçları verir. Start-up’ların genelde dünyaya açılmak gibi bir imgesel olur. Bu nedenle global bir isim bulmaya çalışmakla başlayan macera, İngilizce kısaltmalara yönelmeyle sürer. Buna mutlak doğru veya yanlış denemez elbette. Ancak bizler yerli bir teşebbüs olma önceliğimizi isme karar verirken de koruduk. Türkçe bir sözcük olan ‘dinleme’yi bir öz olarak markalaştırdık. Bizce bu net bir tavırdı.” dedi.

Türkiye’de özel içeriklere devam

Dinlebi’nin Türkiye’deki içerik çalışmalarına da vurgu yapan Dinlebi Kurucu Ortağı Ahmet Yaman, “Yurtdışı ve çoklu dil seçeneği Dinlebi için oldukca mühim bir adım, ancak bu asıl pazarımız olan Türkiye’yi hiç ikinci plana atmak anlamına gelmiyor. Sadece Dinlebi’de yayınladığımız hususi eserlere devam edeceğiz. Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un tek sesli kitap yayıncısıyız. Yakın zamanda Veba Geceleri adlı eserini yayınladık, öteki eserlerini de yakın zamanda sunacağız. Bu benzer biçimde pek oldukça önemli eserleri kısa sürede Dinlebi kullanıcıları ile buluşturduk ve buluşturmaya devam edeceğiz. Hem edinim bununla beraber içerik yanındaki genişlemelerimizi beraber yürütmeye özen gösteriyoruz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dinlebi yurtdışı faaliyetlerine başladı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!