indir-19

Apple Watch Sahipleri Saat Yanıklarından Şikayetçi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu konudaki son şikâyet, sinek kuşunu beslerken bileğinin sert bir halde yanmaya başladığını hisseden Apple Watch sahibi Anne Bracey’den geldi. Bracey, bir arının kayışın altına girip onu soktuğunu düşündü, ama aslında canını acıtan şey akıllı saatin neden olduğu yanıktı. Ayrıca, yanık lekesinin boyutunun ortalama 7 santimetre. Olduğu ortaya çıktı. Anne Bracey, Apple’dan saatini incelemesini ve sağlık açısından güvenli bir hale getirmesini istedi.

Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’nun veri tabanında Bracey’in şikâyetine benzer 18 şikâyet bulunduğuna dikkat çekiliyor. İnsanlar, Apple Watch’larının “ciltte yanma ve pullanma”, “yuvarlak kırmızı nokta”, “ciltte şiddetli kızarıklık”, “kaşıntılı kuru döküntü”, “cilt tahrişi”, “yanma”, “kabarcık” vb. Benzer biçimde reaksiyonlar göstermesinden şikâyetçi.

Ayrıca, benzer şikâyetler çeşitli forumlarda ve web sitelerinde de yer ediniyor. Her ne kadar 18 birey bu durumu Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’na bildirmiş olsa da, bu tip problem yaşayan birçok kullanıcının resmi makamlara başvurmadığı düşünülüyor. Apple’ın is henüz bu önemli konuda yorum yapmadığını söyleyelim.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!