indir (10)

Apple Ücretsiz Eğitimlerini YouTube’a Getirdi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017’den bu yana Apple perakende mağazalarında sunmuş olduğu yeni ürünlerinin yanı sıra Today At Apple(Apple’da bugün) oturumlarıyla şirketin ürettiği ürünlerden en iyi iyi mi yararlanabileceğinizi öğrenebileceğiniz ücretsiz atölye çalışmaları sunuyor. Apple perakende mağazalarında sunduğu bu hizmeti 2020 yılında pandemi koşullarından dolayı Cisco Webex üzerinden sunmaya başlamıştı ve Apple bugünden itibaren Today at Apple eğitimlerini YouTube’da erişime sunuyor.

Peanuts karakterlerinin çizimi öğretiliyor

Apple, Today at Apple YouTube’a videolarının ilkinde Peanuts karakterleri olarak malum ve Snoopy Show olarak da bilebileceğiniz çizgi dizinin karakterlerinin çizim şeklini ve kendinizi iyi mi bu şekilde çizebileceğinizi konu alıyor. İlk video 10 dakikalık bir eğitim videosu olarak kurgulanmış. Bu videolar her ne kadar bi eğitim videosu olsa da bununla birlikte bir ürün reklamı.

Reklam kısmı daha ön planda

Apple’ın bu eğitici videoları YouTube’a taşıması pek de şaşırtıcı değil çünkü mağazalarda karşılıklı etkileşime girerek sorular sorabildiğiniz bu etkinliğin YouTube’a taşınması sual sorma ve etkileşime girme kazanımlarını devre dışı bırakıyor. Sual soramamak bu etkinliği eğiticilikten öte “bu şekilde bir özelliğimiz de var, bu tip destekler de sunuyoruz.”  şeklinde bir havaya sokmuş. Apple ilerleyen süreçte daha fazla eğitici video içeriğini YouTube’a eklemeye devam edecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!