indir-9

Apple, Klasik Müzik Yayıncısı Primephonic’i Satın Aldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, klasik müzik gösterimi hizmeti Primephonic’i satın aldı. Apple bu gösterimi, 2022’de bağımsız bir Apple Music uygulaması olarak piyasaya sürecek. Apple Music, klasik müziğe daha kapsamlı bir şekilde el atmaya başlıyor. Yaptıkları bir basın açıklamasında Apple yetkilileri, 2022 senesinde ortaya çıkacak olan sonucun önemli ölçüde geliştirilmiş bir klasik müzik deneyimi yaratacağını söylemiş oldu.

Hemen geçerli olmak üzere Primephonic artık yeni satın alan kabul etmiyor. Ayrıca hala hizmet veren bu yayın, 7 Eylül’de tamamen kapanacak. Öte yandan Apple, Primephonic’in çalma listelerinin ve “özel ses içeriğinin” İlk olarak Apple Music’e entegre edileceğini söylemiş oldu. Daha sonra da Apple, besteci ve repertuara gore daha iyi tarama ve arama kabiliyetleri, klasik müzik meta verilerinin ayrıntılı gösterimlerini ve ayrıca yeni özellikle ve avantajları kendi uygulamasına entegre edecek.

Primephonic üç yıl önce piyasaya sürülmüştü ve ekibi bu anlaşmanın ölçek ve daha fazla dinleyiciye ulaşmakla ilgili bulunduğunu söylüyor. Şirket internet sayfasında yazdığı bir notta şöyle dedi:  “sadece klasik bir girişim olarak, küresel klasik dinleyicilerin çoğuna ve özellikle de öteki biroldukça müzik türünü dinleyenlere ulaşamıyoruz. Bundan dolayı misyonumuza ulaşmak için tüm müzik türlerini kapsayan ve bununla birlikte klasik müziğe olan sevgimizi paylaşan önder bir gösterim hizmetiyle ortak olmamız gerektiğine karar verdik”.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!