indir-6-9

Apple Glass, Tim Cook’un Son Cihazı Olabilir

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steve Jobs’ın yaşamını kaybetmesinin arkasından Apple’da CEO görevini üstlenen Tim Cook, bu zamana kadar başarılı bir performans gösterdi. Özellikle iPhone 11 ve M1 Mac serileri ile büyük Pazar hissesi kazanan Apple, Tim Cook ile bir süre daha devam edecek. Geçtiğimiz Nisan’da Tim Cook’un 10 yıl içinde Apple’dan ayrılmış olacağını söylemesinin ardından gözler, Tim Cook’un Apple’daki son senelerinin planlarına dikildi.

Apple Glass, Tim Cook’un son cihaz olabilir

Bloomberg’in ünlü analisti Mark Gurman’dan gelen bilgilere göre Tim Cook, Apple’dan ayrılmadan son bir yeni kategori Apple aygıt geliştirmek istiyor. Gurman, Cook’un ana hedefinin arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri bulunduğunu belirtiyor. Apple’ın AR ve VR gözlükleri, Tim Cook’un son cihazları olabilir. Her ne kadar Apple’ın elektrikli arabası da geliştirme sürecinde olsa da, Tim Cook’un son aygıtı Apple Gözlük olacak şeklinde gözüküyor.

Ek olarak Gurman, Apple’ın 2022 yılı için karma gerçeklik gözlük geliştirdiği belirtiyor. Arttırılmış gerçeklik gözlükleri ise geliştirilme aşamasında ve 2025 yılı yöreında çıkış yapması umut ediliyor. Tim Cook’un Apple ile 2025’te ödeme anlaşması sonlandığından dolayı Tim Cook’un, 2025-2028 seneleri arasında görevden ayrılması bekleniyor. Apple’ın, gelecek hakkında şimdiden plan yaptığı ve bir sonraki üst düzey yöneticisini aradığı da gelen bilgiler arasında. Steve Jobs ve Tim Cook şeklinde başarılı yöneticilerin peşinden Apple, iyi mi bir yönetici ile devam edecek göreceğiz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!