featured

Android 13’e dair ilk detaylar ortaya çıktı: Neler sunacak?

Tiramisu kod adlı Android 13’e dair ilk bilgiler geldi. Google’ın hemen hemen geliştirme aşamasında olduğu ve 2022’de piyasaya sürmesi beklenen Android işletim sisteminin yeni sürümü hakkında iki farklı kaynaktan paylaşılan raporlar, sunulacak olan yeni özelliklerden bazılarını ortaya çıkardı.

Android 13’ün sunacağı yenilikler

Android 13’üne dair ortaya çıkan ilk yeniliğe gore kullanıcılar, her uygulama için farklı dilleri seçebilecek. İşletim sisteminin ilk sürümlerinden itibaren dil seçimi sunuluyor ancak bu seçimler aygıt genelinde uygulanıyor. Bu vaziyet Panlingual kod adlı bir özellikle değişecek.

Birden fazla dil bilen ve bazı uygulamaları farklı dillerde kullanmak isten kullanıcılar, Android 13’le bunu yapabilecek. Ayarlar > Sistem > Dil ve giriş > Dil ve bölge ayarlarında artık “Uygulama dilleri” özelliği de yer alacak. Ek olarak özelliğe Uygulama bilgileri ekranından da ulaşılabilecek.

Yaklaşan Andorid sürümü, pil seviyesine ve uygulamanın gereksinimlerine bağlı olarak daha iyi kaynak yönetimi sağlayacak. Ayrıca Google, kilit ekranı ayarlarına yeni bir ayar ekleyerek kilit ekranında saatin düzenini değiştirmeyi mümkün kılacak.

Android 13’e dair ortaya çıkan bir başka bilgiye nazaran işletim sistemi, düzgüsel versiyona nazaran sesi daha yüksek kalitede iletirken daha az güç tüketen Bluetooth LE Audio’yu destekleyecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Android 13’e dair ilk detaylar ortaya çıktı: Neler sunacak?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!