featured

AirPods Pro 2. nesil özellikleri nasıl olacak

2. Nesil AirPods Pro, tamamen yeni özelliklere ek olarak muhtemelen geçen yılki AirPods’ların özelliklerinden birkaçını taşıyacak. İşte AirPods Pro 2 ile gelmesi beklenen yeni özellikler ve iyileştirmeler:

H2 çip neler sunacak?

Apple analisti Kuo’ya gore, yeni AirPods Pro, ilk AirPods Pro’daki H1 çipine kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş kablosuz çipe sahip olacak. Yeni çip, yüksek ihtimal H2 çip olarak adlandırılacak. Kuo, yeni çipin ne gibi faydalar sağlayacağı hususunda detay paylaşmadı ancak AirPods Pro 2. Nesildeki gelişmiş çipin ses kalitesinde, gecikmede, aktif gürültüyü kapamada ve şeffaf modda iyileştirmeler getireceğini tahmin etmek güç değil. Yeni geliştirilmiş çip, Apple’ın kayıpsız ses desteğini de getirebilir.

AirPods Pro 2, pil ömründe artış sunabilir

AirPods Pro’nun çıkışının üstünden nerede ise üç sene geçti. AirPods Pro 2, umarız önemli seviyede daha uzun pil ömrü sunar. Geçtiğimiz yıl tanıtılan 3. Nesil AirPods tek şarjla 6 saate kadar dinleme süresi sunarken, mevcut AirPods Pro’da bu zaman 4.5 saate kadar düşüyor. Aktif gürültü kısıtlama ve şeffaf mod kapalıyken bile AirPods Pro, tek şarjla 5 saate kadar karşı koyabiliyor.

AirPods Pro 2 şarj kutusu, su ve tere dayanıklı olabilir

Mevcut AirPods kaybolduğunda yerini saptamak güç. IPhone Bul uygulaması üzerinden izlenebilse de şarj kutusu ses çalmıyor; genelde de kulaklıklar şarj kutusunda olduğundan bulmak zor oluyor. AirPods Pro 2’nin şarj kutusu ses çıkarabilecek, böylece yitik modda rahat bir halde bulunabilecek. Bunun haricinde, 2. Nesil AirPods Pro’nun şarj kutusu, 3. Nesil AirPods’un şarj kutusu şeklinde IPx4 su ve tere dayanıklı yapıda olabilir. Şu an AirPods Pro’nun kendisi suya dayanıklı, şarj kutusu değil. Şarj kutusu tekrar Lightning bağlantı noktasına sahip olacak. Apple, 2023’ten ilkin USB-C’ye geçmeyi planlamıyor.

AirPods Pro 2, otomatik kulak algılamada daha iyi olacak

AirPods Pro’nun 3. Nesil AirPods’dan alacağı bir başka hususiyet, ten idrak etme olacaktır. İlk AirPods Pro, kulak algılamada oldukça başarılı değil. Ten idrak etme sensörü, AirPods Pro’daki çift optik sensörlere kıyasla daha sorunsuz kulak içi algılama sunuyor. Apple, ten idrak etme sensörünün AirPods’un kulakta mı yoksa cepte mi yoksa masanın üzerinde mi olduğunu doğru bir halde algıladığını, çıkarıldığında da çalmayı kestiğini söylüyor.

AirPods Pro 2 fitness takibi

AirPods Pro 2’nin fitness takibine odaklanan gelişmiş hareket sensörlerine sahip olacağı söylentisi var. AirPods Pro, aslına bakarsan bir hareket algılayıcı ivmeölçere sahip. Bu sensörde yapılacak iyileştirmelerle fitness takibi olası olabilir. IOS 16’da fitness uygulamasının Apple Watch olmadan kullanılabildiği ortaya çıkmıştı.

AirPods Pro 2 tasarımı iyi mi olacak?

AirPods Pro 2 tasavvur noktasında önemli değişimler içermeyecek. 2020’de yeni AirPods Pro’nun Beats Studio Buds gibi gövdesiz, daha kompakt bir tasarımla geleceği ortaya atılmıştı sadece yeni sızıntılar, Apple’ın tasarımda çok fazla değişiklik yapmayacağını gösteriyor.

AirPods Pro 2 ne zaman çıkacak?

AirPods Pro, hatırlayacağınız suretiyle Ekim 2019’da, Apple haberlerinin yayınlandığı sayfa üzerinden basın açıklamasıyla tanıtılmış, 2 gün sonra da satışa sunulmuştu. Yeni AirPods Pro’nun çıkması 2022’nin sonuna kalmayacaktır; Eylül veya Ekim’de satışa çıkacaktır. AirPods Pro’unun şu anki fiyatı; 5399 TL. Bu fiyatlandırma, Apple Online Store için geçerli, başka yerlerden çok daha uyguna satın alınabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AirPods Pro 2. nesil özellikleri nasıl olacak
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!