indir-16-1

Airbus, Fütüristik Tasarıma Sahip Elektrikli Uçan Taksisi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa merkezli havacılık şirketi Airbus, sıfır emisyona haiz yeni elektrikli uçan taksisini tanıttı. Dikey bir şekilde iniş ve kalkış yapabilen CityAirbus, fütüristtik bir tasarım ile beraber V şeklinde kuyruk tasarımına sahip.

Şehir içi ulaşımı kolaylaştıracak

Aracın haiz olduğu sekiz tane Siemens SP200D elektrikli pervane motoru toplam 100 kW güç sunarken, dört yolcu kapasitesine yer veriliyor. Ayrıca 119 km/s hız, 80KM menzil ve uzaktan kontrol özelliğine sahip olacak.

Ses konusunda da geliştirmeler sunan şirket, aracın 70 dBa’nın altında ses ürettiğini söylüyor. Airbus Helicoptes CEO’su Bruno Even şehir için ulaşım sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ve ”Topluma güvenli, sürdürülebilir ve entegre olmuş bir hizmet sunmak için tüm yeteneklerimizi geliştiriyoruz” sözlerini dile getirdi. İlk nesil Airbus projesi, 2016 senesinde geliştirilmeye başlamıştı. Şirketin uçan araba projesi A³ Vahana’nın kabiliyetlerini sunacak CityAirbus, ilk uçuşunu 2023 yılında meydana getirecek ve 2025 yılında sertifika verilmesi planlanıyor

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!