indir-14

Netflix, Usta Yönetmen Christopher Nolan ile Görüşüyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz perde sektörü özellikle pandeminin tesiri ile beraber video akış platformlarına net bir şekilde geçiş yapıyor. Bu duruma şüphesiz maksimum üzülenler ve tepki gösterenler de yönetmenler. Filmlerini büyük ekran için hazırladıklarını ve bu nedenle filmin etkisinin azalacağını söyleyen yönetmenlerin başında da son dönemin usta yönetmenlerinden Christopher Nolan geliyor. Netflix’ten güzel ancak kafalarda soru işareti yaratan bir açıklama geldi.

Christopher Nolan ve Netflix Görüşüyor

Netflix film şefi Scott Stuber, geçtiğimiz günlerde Variety ile bir röportaja katıldı. Katıldığı röportajda şu anda Christopher Nolan ile görüştüklerini ve eğer kendisi yeni bir film yaparsa Netflix’te yayınlanmasını çok istediklerini söyledi.

Aslına bakarsak bu vaziyet için geçtiğimiz aylarda hem olumlu bununla beraber negatif bir gelişme yaşanmıştı. Normalde Warner Bros ile anlaşması olan Nolan’ın Warner Bros’a kızdığı ve anlaşmasını bozduğu açıklanmıştı. Bu Netflix için güzel bir haber. Ancak Nolan ve Warner Bros’un arasının bozulmasının sebebi, 2021 yılında filmlerin hem sinemalarda hem de HBO Max’te yayınlanacak olmasıydı. Şu demek oluyor ki Nolan’ın video akış platformlarını pek de sevdiği söylenemez. Sadece o tartışmada öfkesi daha çok HBO Max’e gibiydi.

Nolan gibi başarılı bir yönetmenin Netflix şeklinde popüler bir şirket ile anlaşması iyi sonuçlanabilir. Ancak şahsen Nolan’ın filmlerini sinemada izlemeyi daha çok sevmiş olduğumu de söylemem gerek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!