featured

Netflix, reklamlı paketi tercih eden abonelere tüm içerikleri sunmayabilir

Deadline tarafınca bildirildiği suretiyle, Netflix’in Eş CEO’su Ted Sarandos, yeni, daha müsait fiyatlı reklamlı pakette platformun bütün lisanslı içinde ne olduğunun olmayacağını doğruladı. Çünkü ona nazaran bu, stüdyolarla yeni anlaşmalar icap ediyor; vakit alabilecek yada hiç olmayacak bir şey.

Reklamlı pakette bazı içerikler olmayacak

Elbette tüm Netflix orijinal film ve dizileri reklamlı planda yer alacak. Ancak reklam destekli plana abone olanlar, şu anda Netflix’te bulunan her şeyi izleyemeyecek. Sarandos, içeriklerin büyük çoğunluğunun başlangıçta reklam destekli planda mevcut olacağını söylüyor. Sarandos, “Bugün insanların Netflix’te izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklamlı plana dahil edebiliyoruz. Olmayan bazı şeyler var ve stüdyolarla müzakere halindeyiz sadece ürünü bugün piyasaya sürsek, reklamlı paketteki üyeler mükemmel bir deneyim yaşar. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz ancak kesinlikle hepsini değil, bunun işletme için mühim bir sınırlama bulunduğunu düşünmüyoruz.” diyor.

Microsoft ile konsorsiyum

Netflix, reklamlarla desteklenen daha ucuz abonelik planı için Microsoft ile ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla alakalı teferruat şu anda gayri muayyen sadece Microsoft, Netflix’e teknoloji ve satış mevzusunda yardımcı olacağını söylüyor. Kullanıcılara gönderilen tüm reklamlarda Microsoft’un platformunu temel alacak ve şirket abonelerin bilgilerini koruyacağını iddia ediyor. Reklamlı paket, Netflix’in dünya genelinde kullanıcılarını kaybetmiş olduğu bir zamanda geliyor. Platform, Türkiye’de Nisan ayında abonelik fiyatlarını artırmış; en üst paket olan hususi plan aylık 77,99 TL’ye çıkmıştı. Netflix’in tek bir cihaz için 480p kalitede içerik sunan temel planı için bile aylık 37,99 TL ödemek gerekiyor. Karşılaştırma açısından, Disney+ varsayılan olarak 4K içeriği aylık 34,99 TL’ye sunuyor. Netflix, abone sayısındaki düşüşten hesap şifrelerini paylaşan kullanıcıları görevli tutuyor. Şirkete bakılırsa 100 milyondan fazla şahıs Netflix’i ücret ödemeden kullanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Netflix, reklamlı paketi tercih eden abonelere tüm içerikleri sunmayabilir
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!