indir-9-3

Gişede Hayal Kırıklığı Yaratan The Suicide Squad, HBO Max’ta Sevindirdi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DC sinematik evreninin yeni vizyona giren filmi The Suicide Squad, HBO Max’taki ilk haftasında önemli bir başarı elde etti. The Hollywood Reporter’a mevzuşan HBO Max başkanı Andy Forssell, The Suicide Squad’ın platformdaki bugüne kadar en büyük ikinci açılışa imza attığını söylemiş oldu. The Suicide Squad böylece Godzilla vs. Kong, Wonder Woman 1984 ve Space Jam 2 şeklinde büyük filmleri geride bırakmayı başardı. İlk sıradaki Mortal Kombat’ın ise gerisinde kaldı.

The Suicide Squad ülkemizde geçtiğimiz 30 Temmuz’da gösterime girmişti. Anavatanı şimal ABD’da ise geçtiğimiz Cuma günü yayınlandı ve burada ilk haftasında yalnız 26 milyon dolar kazanç elde edebildi. The Suicide Squad’ın ilk hafta rakamları DC sinematik evreninin en düşük açılışı olarak dikkat çekiyor. Bu anlamda filmin gişede bir hayal kırıklığı olduğu söylenebilir; sadece öteki taraftan HBO Max’ta yakalanan izleyici sayısı da muhtemelen yapımcı Warner Bros’u biraz da olsa sevindirmiştir.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Andy Forssell,”Ülkemiz şu anda yeni bir COVID varyantının getirmiş olduğu zorluklarla boğuşuyor. Bu anlamda hayranlara filmleri evlerinden seyretme seçeneğini sunmaya devam ettiğimiz için sevinçliyiz. The Suicide Squad’ın HBO Max’ın en büyük ikinci açılışına imza atan film olması birçok seyircinin tam olarak bu dediğimizi yapıp filmi evlerinde izlemeyi tercih ettiğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

The Suicide Squad’ın yaklaşık 185 milyon dolarlık bir prodüksiyon bütçesiyle hazırlandığı belirtiliyor. Variety’de yer edinen rakamlara nazaran film için ek olarak minimum 100 milyon dolarlık reklam harcaması yapılmış. Bu durumda The Suicide Squad’ın gişe kazancıyla giderlerini karşılaması imkânsız diyebiliriz. Zira filmin şu anda dünya geneli hasılatı 72 milyon seviyesinde ve gişe macerasını 150 milyon dolar civarında sona erdirmesi umut ediliyor. Giderlerini karşılaması içinse ortalama 550 milyon dolar kazanması gerek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!