featured

Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı

Mobil oyun dünyası bildiğiniz gibi devletimizde son yıllarda bir hayli büyümeye başladı. Her geçen ay yeni bir yatırım haberi alıyoruz ve geçtiğimiz saatlerde de yeni bir haber geldi. Yerli oyun şirketi Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı.

Yin Yang Games’e Yatırım

Firmalar için oyun, NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren Yin Yang Games şu anda NFT GameFi alanında oyunlar geliştiriyor. Özkan Öz ve Barış Türkmen’in de katılmış olduğu yatırım turundan almış olduğu yatırımla beraber geliştirmekte oldukları NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlayacak olan Yin Yang Games, eş zamanlı olarak değişik sektörlere yönelik yeni ürün ve servisler de geliştirmeyi hedefliyor. 2021 yılı Ocak ayında, İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafınca kurulan Yin Yang Games; temel felsefesi olan dengeyi her alanda benimsemiş, oyun ve blockchain alanında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu.

“Tüm dünyada ses getirecek projeler peşindeyiz”

Yatırıma ait açıklamalarda bulunan Yin Yang Games Kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya; “Blockchain teknolojisinin pek oldukca alanda olduğu gibi oyun dünyasında da büyük bir tesir yaratacağını düşünüyorum. Bu kapsamda Gelişim Group ile gerçekleşen bu beraberlik, değişik sektörlerde teknolojik çözümler geliştirmek için önemli bir adım olacaktır. Bu topraklardan çıkan ve bütün dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istiyoruz. Bu yatırımla, şu anki en önemli projelerimizden Reincarnation’u tamamlayıp, hem de yeni ürün ve servisler geliştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genç bir teşebbüs olarak tüm dünyada ses getirecek projeler peşindeyiz” dedi. Oyna kazan modeli ile ve NFT benzer biçimde blok zinciri teknolojisinden yararlanarak oluşturulan “GameFi” projelerinin son dönemde fazlaca popüler olduğunun altını çizen Kaya; GameFi alanında projeler geliştiren 21 kişilik Ying Yang Games ekibi olarak, Türk geliştiricilerin gerçekleştirdiği projelerle internasyonal pazarda sağlam bir yer edinmek istediklerini belirtti. Gelişim Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay ise yatırıma ilişkin “Tekstil, enerji ve eğitim sektörlerindeki yatırımlarımızdan sonra, tecrübesiyle güvenimizi kazanan ve aynı dili konuşabildiğimiz eşsiz bir ekibe sahip Yin Yang Games’e yaptığımız yatırım ile teknoloji sektörüne giriş yapıyor olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!