featured

Watch Dogs Legion İnceleme

7.5
Satın Al

Watch Dogs Legion inceleme

Watch Dogs güzel bir konsepte sahipti. Çevredeki her teknolojik aleti etkileşime geçmek cidden güzel bir fikirdi. Serinin ilk oyunu bu fikri güzel sunsa da oyunun eğlence faktörü unutuldu. İkinci oyun ise eğlence ve çeşitlilik bakımından ilk oyunun üzerine daha fazla şey katmıştı. Watch Dogs Legion bir önceki oyunun üzerine neler katmış, gelin hep birlikte bakalım.


Watch Dogs Legion inceleme? Watch Dogs 3? Watch Dogs?

Oyun hikayesi, gelecekte yapay zekâ ile başı derde giren İngiltere ekonomisini çöküş döneminde geçiyor. Hikâyede DedSec hacker grubunun üyesi Dalton Wolfe olarak başlıyoruz. Parlamento Binası’nı patlatmayı hedefleyen “Zero Day” grubun planlarına engel olmaya çalışıyoruz.

Tam da engelleyecekken Zero Day şehrin farklı yerlerine ek olarak patlayıcılar yerleştirmiş ve onları patlatarak şehri kaosa sürüklüyor. Dalton, Deadsec’i suçlu buluyor ve suç tamamen Dedsec’in üzerine kalıyor. Olaydan sonra İngiliz Hükümeti, özel bir şirket olan Albion’a Londra’yı düzene sokması için anlaşma yapıyorlar.
Bu patlamaların suçlusu da DedSec olarak görüldüğü için grup eskisi kadar aktif olamıyor. Biz de DedSec grubunun bir üyesi olarak üzerimize atılan iftiradan kurtulmak için ekibimize yeni üyeler alıp grubumuzun adına sürülen bu kara lekeyi temizlemeye çalışıyoruz.

Çevre ve Karakter

Giriş kısmı bittikten sonra oyun karakter seçme ekranı beliriyor. Her karakterin farklı bir özel yeteneği bulunmakta. Karakter seçim ekranını tamamladıktan sonra Londra’nın sokaklarında gezinmeye başlıyorsunuz. Şehir detay açısından tatmin edici olmuş. Harita büyük çok gezinilecek yer var. Oyunun sokaklarında adımlarken sanki cidden Londra’da olduğunuzu hissettiriyor. Oyunda bolca yan görev var. Sürüş dinamikleri açısından biraz eksik kalmış.

Optimizasyon ve grafikler


Grafikleri gayet güzel. Optimizasyon birazda sıkıntılar var yeni gelen güncellemelerle düzeltilir.

Recruitment sistemi ve karakterler

Oyunda gördüğünüz her NPC oynanabilir karakter konumunda. Canınız sıkıldığı zaman sokakta gördüğünüz birisini oynayabilirsiniz ve ekibinize katabilirsiniz. Yönettiğimiz karakterlerin kendilerine öne çıkartan özellikleri bulunmakta.

Ekipmanlar

Oyunda bir sürü ekipman var muştadan görünmezlik pelerinine kadar. Ekipmanları oyun içindeki görevlerden ve açık dünyadan kazandığınız paralarla geliştirebiliyorsunuz.

Görev çeşitliliği


Oyunun hikayesi eğlenceli olsa da tekrar eden görevler çok. Örneğin, görev almaya gidiyoruz, eğlenceli esprili diyaloglar ile başlıyoruz göreve. Daha sonrasında ise yapmanız gereken görevler öyle bir kısıtlanıyor ki, neredeyse her görev birbirine benzemeye başlıyor.

1100624
Watch Dogs Legion İnceleme
Sonuç
Oyunun gayet yenilikçi bir oyun olduğunu düşünüyorum ama oyun tam oturmamış yavan oynanış elementlerine sahip. Ama yine de NPC kontrol etmek iyiydi. Belki ileride bolca NPC kontrol ettiğimiz oyunları daha sık göreceğiz Ubisoft’un bu cesur atılımı sayesinde kim bilir?
Artılar
Farklı karakter kontrolü
Her NPC’yi ayrı ayrı kontrol etmek büyük bir yenilik
2. Oyunun üzerine ufak da olsa iyileştirmeler yapılmış
Yetenek ağacı ile size bolca çeşitlilik sağlaması
Londra şahane gözüküyor
Oyun tarzını etkileme potansiyeli olan bolca drone
Görevleri 3-4 farklı tarzda tamamlama imkanı
Casus filmlerinin aratmayacak ilginçlikte alet ve edavatlar
Araç fizikleri sonunda olmuş
Eksiler
Sürüş ve karakter mekanikleri
Aynı temele oturtulan, tekrarlayan görev yapısı
Oynanış döngüsü aynı elementler üzerinden ilerliyor.
Sundukları içeriğin çok azını hikaye ve görevlerde kullanıyorlar
Vatandaşlar arasında anlamlı farklar yok
7.5
Satın Al

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Watch Dogs Legion İnceleme

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!