1093623-1

Twitch hacklendi! Yayıncıların Kazançları Ortaya Çıktı

RWZONE - Twitch platformu bu zamana kadar ki en büyük saldırıya uğramış durumda. Aralarında wtcN, Elraenn, Pqueen, KendineMuzisyen, Hasanabi'nin de bulunduğu pek çok yayıncı mağdur oldu.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylık 150 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 10 milyonu aşan yayıncı sayısıyla dünyanın en büyük yayın platformu olarak bilinen Twitch, büyük bir sorunla karşı karşıya!

Kimin hacklediği henüz bilinmemesine rağmen, Twitch’e dair on binlerce gizli veriyi ve kaynak kodlarını çalmayı başardı iddiası, Twitch kullanıcılarını endişe içinde bıraktı.

Twitch yayıncılarının aylık gelirleri sızdırıldı

Twitch platformu bu zamana kadar ki en büyük saldırıya uğramış durumda. Bu saldırıdan sadece yabancı yayıncılar etkilenmedi. Aralarında wtcN, Elraenn, Pqueen, KendineMuzisyen, Hasanabi‘nin de bulunduğu pek çok yayıncı mağdur oldu. Kullanıcı ve yayıncıların neredeyse tüm Twitch üzerindeki bilgilerini çalan hacker, çaldığı bilgileri 4chan aracılığı ile yaklaşık 130 GB’lık torrent dosyası olarak paylaştı.

Twitch kullanıcılarının kredi kartları ve şifrelerinin çalındığına dair henüz kesin bir onay gelmese de durum oldukça ciddi görünüyor. Twitch, kullanıcılarına iki kademeli güvenlik özelliğini aktif etmelerini ve hesaplarında kullandıkları şifrelerini değiştirmelerini önerdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!