wp3705696-squad-wallpapers

Squad İnceleme

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
7.9
Satın Al

Squad Offworld Industries tarafından geliştirilen bir Birinci Şahıs Nişancı oyunudur.
Çok gerçekci olduğu için oyuncular genellikle oyuna başladığında çok zorlanabilir ama genellikle bağımlılık yapan oyundur. Oyunda zırhlı araçlar, tanklar, helikopterler ve belirli piyade kitleri bulunmaktadır. Oyunu Mikrofona sahip olmadan oynayamazsınız. Oynanır fakat oyununda isminden anladığınız gibi bu oyunda iletişim çok önemli.
Oyun harita çeşitliliği ve Ülke konusunda çeşitliliğe sahiptir ve her geçen gün güncellenmektedir.Bu. Bu güncellemeler sayesinde silah çeşitliliği ve genel çeşitlilik artmaktadır oyunda şu anda bu factionlar bulunmaktadır

-British Army

-Canadian Army

-Middle Eastern Alliance

-Russian Ground Forces

-US Army

-Insurgent

-Irregular Militia

Manga Mantığı:
Oyunda Bir mangaya dahil olmazsanız sadece rifleman sınıfında sahip olabilirsiniz.
Manga kuran oyuncu o manganın lideri olur ve Manga lideri kiti genel olarak oyundaki serverlerin ana kuralları içerisindedir.

Araç:
Araçların türüne göre mürettebat sınıfı almadan araçları kullanamazsınız ve araçlarda gerçekte olduğu gibi aynı anda birden fazla iş yapamazsınız, sürücü, silahçı ve araca göre komutan gerekmektedir.

Helikopter: Pilot kitiniz olmadan helikopter kullanamazsınız.

Oyunda diğer oyunlardaki gibi silah öözelleştirmesi gibi şeyler yoktur temel kitler üzerinden oynanır. Oyunun güzel yanlarından birisi pay to win bulunmaması ve yukarıda da dediğimiz gibi aşırı realisttik olmasıdır en fazla 3 mermide ölebilirsiniz. Yine aynı şekilde zırhlı araçları vurmak için roketler bulunmaktadır aldığınız kite göre roketiniz olur veya olmaz bomba atar alırsanız yine aynı şekilde silahınızın altında bomba atar bulunur. Bunlara ek olarak her ülkenin commander özellikleri vardır örneğin Amerikan ordusu commanderi istediği bir bölgeye A-10 155 lik top saldırısı yapabilir tabi belli bir timeing içinde ve İHA ile mapi izleyebilir ama insurgecny lideri sadece küçük dron’la etrafı izleyebilir yine aynı şekilde uçak desteği çağıramaz sadece off map havan saldırısı yaptırabilir.

Ticket Mantıgı:
Oyunda her oyuncu give up verdiğinde takımından bir ticket eksilir eğer oyuncu give up vermeden takım arkadaşı onu bandajlar ve geri döndürürse ticket eksilmez yine eğer karşı takımın sizden daha çok bayrağı varsa dakikada takımınız 1 ticket kaybeder eğer karşı takım sizin ilk bayrağınıza kadar alırsa dakikada 60 ticket kaybedersiniz ve oyun hızlıca biter yine aynı şekilde karşı takımın mape koyduğu radyoları kaldırırsanız ticket kaybettirirsiniz radyo konusunda radyo bantgı başlığı altında değineceğiz.
Araçlar: Araçlar türlerine göre ticket kaybettirir örneğin APC ler patlarsa takımınız 10 ticket kaybeder

Radyo Mantığı:

Radyoyu oyunda sadece Manga lideri koyabilir. Radyolara bahseden getireceğiniz puanla hap atabilir ve takımınızdaki oyuncular buradan doğabilir. Oyunda bayraklardan spawn olma mantığı olmadığı için hublar çok önemlidir. Ablardan ziyade yine yapı puanı ile Havan, Tow gibi şeylerde radyonun alanı dahilindeki bölgeye kurabilirsiniz. Eğer takımınıza yardımcı olmak isterseniz araçlarınız için bölgeye tamir istasyonunda kurabilirsiniz.

Radyo kaldırma: Düşman radyolarını ve yapılılarını oyun içinde squadleader hariç herkeste bulunan kürekle kazarak veya savaş mühendisinde bulunan c4 ile kaldırabilirsiniz.

Yapı yapma: Yapıyı squadleader yerleştirdikten sonra kürekle kazarak tamamlamanız gerekmektedir.

Oyun Mantıgı:

Oyunda belli oyun modları vardır

Advance and Secure (AAS): Bu modda mapte belli bayraklar bulunur ve takımınızın amacı bu bayrakları almaktır. (Bayrak sayısı fazladır) Bu bayrakları Battlefielddaki gibi karmaşık bir şekilde alamazsınız. Sırayla almak zorundasınız bu kurallar oyun moduna göre değişmez her zaman aynıdır 1. bayrağı almadan 2. bayrağa geçemezsiniz 2. bayrağı almadanda 3 geçemezsiniz.

Skirmish: AAS modundan tek farkı bayrak sayısının daha az olması ve daha az oyuncuya uygun bir oyun modu olması.

Random Advance and Secure (RAAS)

Normal ASS oyun modundan farkı bayrakları almadan diğer bayrakları göremezsiniz belli bir rotasyonu yoktur bayraklar genellikle randomdur.

Invasion: Bu oyun modunda bir takım saldırırken diğer takım sadece savunma yapar, savunma yapan taraf kaybedilen bayrakları geri alamaz.

Territory Control: Oyunda belli yuvarlak petekler vardır amacınız bu petekleri düşmandan temizleyip kendi peteklerinizin sayısını arttırmaktır. Düşmanın ana peteğini (Dock) elegeçirirseniz geriye kalan bütün petekler elegeçirilebilir hal alır yine aynı şekilde etrafı sarılan peteklerde yine aynı şekilde hızlıca elegeçirilebilir hal alır.

Destruction: Amaç diğer takımın cephaneliğini havaya uçurmaktır, Geriye kalan diğer özellikleri Invasion ile benzerlik göstermektedir.

wp3705696-squad-wallpapers
Squad İnceleme
Oynayış
7.6
Çeşitlilik
8.1
Artılar
Oyun sürekli güncelleme aldığı için sürekli yenilikler gelmektedir.
Realisttik olduğu için kendinizi gerçek savaştaymış gibi hissiyat almanızı sağlar.
Silah sesleri aşırı realisttik
Vuruş hissiyatı çok yüksek
Oyunun kitlesi büyük olmasa bile sağlam bir kitleye sahip günün her saati oynayacak server bulabilirsiniz.
Araçların Paletlerini vurmak tekerlerini patlatmak helikopterlerin pervanelerini vurarak kırmak gibi mekaniklerin oyunda bulunması oyunu daha eğlenceli yapmaktadır.
Eksiler
Oyunda kocaman tankla ince dallara takılabilirsiniz
Bug sayısı fazla olmasada can sıkıcı buglara sahip
Oyun motoru Unreal Engine 4 olduğu için unreal engine crash yiyebilirsiniz.
Cheat sistemi gelişmiş fakat bazen sizide oyundan kickleyebiliyor.
7.9
Satın Al

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!