featured

PlayStation’dan Xbox Game Pass’e rakip servis geliyor: İlk detaylar paylaşıldı

Bildiğiniz üzere Microsoft’un Xbox ve PC sahipleri için Xbox Game Pass isimli bir aylık abonelik sistemi bulunuyor. Bu sistemde oyuncular aylık belirli bir ücret karşılığında geniş bir oyun kütüphanesi sunuluyor. Sony’nin ise bu servise rakip bir servis üzerinde çalışmış olduğunı biliyorduk sadece şu ana kadar hiçbir teferruat öğrenememiştik.

Project Spartacus Geliyor

Geçtiğimiz saatlerde Bloomberg’de çıkan haberlere bakılırsa Sony’nin üzerinde çalıştığı servisin proje ismi Project Spartacus. Sistem üç aşamalı bir abonelik sisteminden oluşuyor ve 2022’nin ilkbahar aylarında erişime açılması planlanıyor. Sistem aslına bakarsak temelde Game Pass ile aynı ancak belirgin birkaç fark bulunuyor.

Öncelikle bu üç farklı aşamadan bahsetmek gerek. Aşamalardan ilki, bildiğimiz klasik PlayStation Plus. Klasik PS Plus üyeliğinden bir farkı yok. İkinci aşfakat ise Plus’ın yanında Game Pass biçimı PS4 ve PS5 oyunlarının bulunduğu bir kütüphaneyi sizlere sunuyor. Son aşamada ise ilk iki aşamadaki ayrıcılıklar, genişletilmiş demo sürümleri, bulut üzerinden oyun oynama ve PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarına geriye dönük uyumluluk ile ulaşabilceğiniz bir sistem sunacak.

Bahsedilmesi ihtiyaç duyulan en önemli detaylardan biri de sunulacak oyun kütüphanesinde God of War, Spider-Man ve öteki birinci parti PlayStation oyunlarının yer almayacağı. En azından bu biçim büyük yapımlar belirli bir süreliğine platformda yer almayacak. Bloomberg’deki habere göre Sony, PS Plus ve PS Now sistemlerini birleştirecek ve PS Plus adı kalırken PS Now markası yavaşça silinecek.

Şimdilik bu bilgiler Sony tarafınca onaylanmadı sadece Sony’nin bu şekilde bir sistem üzerinde çalışmış olduğunı biliyorduk ve Bloomberg’in haberleri genelde doğru çıkar. Geçtiğimiz birkaç ay süresince da Sony bu haberdeki yeniliklere ipucu olabilecek birkaç şey denemişti. Kısaca yakın bir tarihte resmi duyuru göreceğiz şeklinde duruyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
PlayStation’dan Xbox Game Pass’e rakip servis geliyor: İlk detaylar paylaşıldı
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!