indir-18-2

Norton ve Avast Birleşiyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Norton antivirüs yazılımının sahibi NortonLifeLock, Avast’ı satın aldı. Sürecinde Symantec şirketinin Broadcom tarafınca satın alınmasının peşinden kalan NortonLifeLock, 1991 yılından beri kullanıcılara antivirüs çözümleri sunuyor. 30 yıldır sektördeki en büyüklerden olan Norton, Çekya tabanlı Avast firması ile birleşiyor. Avast, 11 senedir kullanıcılara erişilebilir antivirüs ve koruma yazılımları sunuyor. Bu birleşme ile Norton, çok daha büyük bir kesime hitap edecek.

Birleşme tam 8 milyar dolar değerinde ve sonucunda NortonLifeLock, Avast’ın tüm hisselerine sahip olacak. NortonLifeLock’ın CEO’su Vincent Pilette, satın alma sonucunda çok daha büyük firma olacaklarını ve 500 milyondan fazla müşteriye hizmet edeceklerini de belirtti. Ayrıca Vincent, satın almanın siber güvenlik alanında yapılacak gelişmeleri hızlandıracağını da belirtti.

Fidye yazılımların hemen hemen her hafta skandal yarattığı bu günlerde, kullanıcılar ciddi anlamda güvenlik endişelerine haiz. Norton’un kimlik güvenliği mevzusunda uzmanlığı ve Avast’ın antivirüs konusundaki uzmanlığı birleşerek fidye yazılımlara karşı büyük gelişmelere sebep olabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!