indir (2)

Northgard, Android İçin Çıkışını Yaptı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayıncılığını Playdivid’in yaptığı geliştiriciliğini ise Shiro Games’in yaptığı Viking temalı şehir kurma oyunu Northgard’ın Android cihazlar için çıkışını yaptı.

Daha öncesinde iOS cihazlar için çıkış meydana getiren Northgard artık Android cihazlar için de Google Play üzerinden erişilebilir durumda. Oyun çıkışına özel 14,99 TL’ye satılıyor. Mağaza sayfasını, oyunun bilgilerini ve fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

Northgard Detayları

İskandinav mitolojisini temel alan bir strateji oyunu olan Northgard’da, yeni keşfedilen gizemli kıtaya egemen olmaya çalışan bir Viking klanını kontrol ediyorsun. Yıllar süresince azimle keşif meydana getiren cesur Vikingler; sonunda gizem, çekince ve ganimetle dolup taşan yeni bir toprak buldu: NORTHGARD.

Yiğit Kuzeyliler bu yeni toprakları keşfedip ele geçirmek için yelken açtı. Amaçları klanlarının şanını arttırmak ve savaşarak, ticaret yaparak ve hayatlarını tanrılara adayarak tarih yazmaktı. Doğal önce bu topraklarda dolaşan vahşi kurtlar ve zombi savaşçılarla baş etmeleri, devleri mağlup etmeleri yahut onlarla dost olmaları ve şimal’in gördüğü en sert kışlardan sağ çıkmaları gerek.

ÖZELLİKLER

 • Yeni kıta Northgard’da bir yerleşim inşa et
 • Vikinglere çeşitli görevler ata (Çiftçilik, Savaşçılık, Denizcilik, Bilginlik vb.)
 • Kaynaklarını dikkatli yönet, sert kışlara ve acımasız düşmanlara göğüs ger
 • Özel stratejik fırsatları değerlendirerek yeni bölgeler keşfet ve topraklarını genişlet
 • Farklı koşullarla (Fetih, Şan, bilgi, ticaret vb.) zafere ulaş

HİKÂYE MODU: RIG DESTANI

Büyük Viking Kralı öldürüldü ve Kraliyet Borusu, Hagen denen biri tarafınca çalındı.

Bu trajik olayla başlayan destanda, kralın oğlu ve tek vârisi Rig, sağ kolu Brand ile beraber yeni Northgard kıtasında sıkıntılı bir yolculuğa çıkıyor.

Yeni kıtada yeni dostlar ve düşmanlar edinecek olan Rig, babasının öldürülme sebebini açığa çıkaracak ve Hagen’dan çok daha büyük bir tehdidin yaklaştığını öğrenecek.

KLANINI SEÇ

Oyuncunun, 11 hikâye bölümünü bitirebilmek için ilk 6 klanın özelliklerini çok iyi öğrenmesi ve Northgard’ın acımasız yaban yaşamına hâkim olması gerekecek. Northgard için verilen savaşa yeni klanlar katılıyor!

 • Yılan Klanı: Gölgelerin karanlığında hareket et ve kurnaz taktiklerle ipleri eline al.
 • Ejderha Klanı: Gelenekleri benimse ve adadığın kurbanlarla tanrıları memnun et.
 • Kraken Klanı: Denizin cömertliğini kullan ve acımasız kudretini serbest bırak.
 • DLC’leri ayrı ayrı alarak Yılan Klanı, Ejderha Klanı ve Kraken Klanı’nı açabilir veya Pul Paketi sayesinde hepsine birden sahip olabilirsin.
 • At Klanı: Kendini demirciliğe ver ve güçlü eserler üret
 • Öküz Klanı: Atalarından kalma ekipmanları kuşan ve atalarının gücünü kanıtla
 • Vaşak Klanı: tabiatın gücünü kuşan ve efsanevi avlara pusu kur

DLC’leri ayrı ayrı alarak At, Öküz ve Vaşak Klanı’nı açabilir ya da Kürk Paketi sayesinde hepsine birden haiz olabilirsin

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!