indir-5-5

Horizon: Forbidden West 2022’ye Ertelendi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Playstation 5 için en çok beklenen oyunlardan olan Horizon: Forbidden West, sıkıntılı bir geliştirme sürecinden geçiyor olabilir. Sony, daha önce God of War: Ragnarok ve Horizon: Forbidden West’in pandemi yüzünden hareket yakalama süreçlerinde sıkıntığı çıktığını belirtmişti. Ek olarak Sony, oyunları pandemi sürecinde aceleye getirerek geliştiricilerin sağlığını tehlikeye atmayacağını belirtmişti. Tüm bu vakalar sonucu Sony, God of War’u ertelemek zorunda kalmıştı. Ayrıca Sony, daha önce Horizon’ın bu sene içinde çıkması için çabaladıklarını sadece bir ihtimal ertelenebileceğini belirtmişti. Görünüşe bakılırsa Sony, Horizon: Forbidden West’i ertelemek durumunda kalmış.

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Jeff Grubb, Giant Bomb programında Sony’nin Forbidden West’i erteleyeceğini ve erteleme duyurusunu Eylül ayında yapacağını söylemişti. Jeff Grubb’ın iddialarından sonrasında Bloomberg yazarı Jason Schreier, Sony’nin Forbidden West’i kati olarak 2022’nin ilk çeyreğine ertelediğini söyledi. Jason, yazısında sonucun kesin olarak verildiğini de belirtmiş. Sony bu mevzuda henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak söylentilerin kızışması durumunda, erteleme duyurusunu erkene çekebilir.

Covid-19 pandemisi ile AAA oyunların geliştirme süreçlerinde ciddi aksaklıklar yaşanmaya devam ediyor. God of War: Ragnarok’u erteleyerek hayranları kızdıran Sony, Horizon için de aynısını yapmak zorunda kalmışa benziyor. Horizon: Forbidden West’in normalde 2021’in sonlarına doğru PS4 ve PS5 için çıkış yapması bekleniyordu. Ancak görünüşe gore sevenler, birazcık daha beklemek zorunda duracak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!