days-gone

Epic, PS Özel Oyunları 200 Milyon Dolarlık Teklifte Bulundu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Epic Games ve Apple arasındaki davadan yeni belgeler çıkmaya devam ediyor. Epic Games’in şu ana kadar parasız oyunlar için ne kadar harcadığı, Borderlands 3’ün özel olması için ne kadar harcandığı ve tüm özel oyunlar için ne kadar para harcandığı ortaya çıkmıştı. Epic Games’in bu sefer de PlayStation’a olan teklifi ortaya çıktı.

Epic Games, PS Oyunlarını Kendi Mağazasına Getirmek İstiyor

Davada çıkan ortaya çıkan belgelere gore Epic Games, Sony’e 200 milyon dolarlık bir teklif yapmış. Teklife bakılırsa Epic Games, 4 – 6 farklı PlayStation özel oyununu PC’ye getirmek ve yalnızca Epic Store’da bulunmasını istiyor. Teklifte bazı noktalar net açıklanmamış. Her bir oyun için mi 200 milyon dolar teklif etmiş olduğu yoksa toplam teklifinin bu mu olduğu net olarak bilinmiyor. Ek olarak hangi oyunlar olduğuna dair de bir izahat yapılmamış.

Sony’nin bu teklife cevabının ne olduğu da bilinmiyor ancak Sony ve Epic Games’in arasının bir fazlaca iyi olduğunu söylemek gerek. Geçtiğimiz günlerde Sony, Epic Games’e ikinci kere yatırım yapmıştı.

PlayStation özel oyunları Horizon Zero Dawn ve Days Gone, PC’ye gelen PS özel oyunları içinde sadece ikisi de Epic’e özel değil. PlayStation patronu Jim Ryan ilerde daha çok PS özel oyununun PC’ye geleceğini söylemişti. Belki de bu oyunlar Epic anlaşması ile gelir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!