featured

Cyberpunk 2077 Steam’deki Oyuncularının Çoğunu Kaybetti

GitHyp tarafından paylaşılan veriler göre Steam’deki her 5 oyuncundan 4’ü oyunu bırakmış durumda. Çıktığı ilk gün Steam indirme rekorunu kıran Cyberpunk 2077 en hızlı bırakılan oyun rekorunu da koşmaya başlamış durumda.

Cyberpunk 2077 şüphesiz 2020’nin en çok konuşulan oyunlarını başında geliyordu. Cyberpunk 2077 çıkmadan önce güçlü bir reklam kampanyası yaptı ve bu oyuncular üzerinde beklentileri tavan yaptırdı. CD Projekt Red geçtiğimiz ay ay oyunu yayınladığında oyuncuların tüm hayalleri yıkıldı.
Cyberpunk 2077 çıkar çıkmaz 13 milyon kopya satarak ve Steam’de tüm zamanların en fazla eş zamanlı oyuncuya sahip tek oyunculu oyun olarak rekor kıran ve reklam kampanyalarında ne kadar başaralı olduğunun kanıtı. Oyun konsol sürümlerinde inanılmaz optimizasyon sorunları ve buglar Cyberpunk 2077’ni PlayStation Store’dan kaldırılmasına yol açtı.

GitHyp tarafından yayınlanan verilere göre Cyberpunk 2077 aralık ayında lasmanından bu yana Steam’deki oyuncularının yüzde 79’unu kaybetti. Piyasaya çıktığında 1 milyon eş zamanlı indirilen oyun şu an 200 bin seviyelerine düşmüş durumda.

Tek oyuncu oyunların ve hikâye tabanlı oyunların belli bir süre sonra oyuncularını kaybetmesi normal durum. Sonuçta hikâye bittiğinde, teknik olarak olarak oyun da bitmiş oluyor. Ancak Cyberpunk 2077 gibi uzun soluklu ve çıkar çıkmaz milyonlarca satan bir oyunun bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir oyuncu kitlesini kaybetmesi, pek de normal bir durum değil. Bir karşılaştırma yapmamız gerekirse; CD Projekt Red’in bir önceki popüler oyunu The Witcher 3: Wild Hunt, bu oranda oyuncu kitlesini çıkışından ancak üç ay sonra kaybetmişti.
Oyuncuların çoğu Cyberpunk 2077’nin yeni GTA olarak görüyordu ama CD Projekt Red’in ilk büyük oyunu olduğunu unutmamak lazım bu oyun için gereğinden fazla abartıldığı için oyuncular heyecanlandı ve hevesleri kursağında kaldı. İlerleyen güncellemelerde oyundaki buglar tamamen kaldırılmış olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cyberpunk 2077 Steam’deki Oyuncularının Çoğunu Kaybetti
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!