featured

Blizzard, World of Warcraft mobil oyununu finansman nedeniyle iptal etti

Bloomberg kaynaklı bir rapora bakılırsa Activision Blizzard, World of Warcraft mobil oyununu iptal ettiğini açıkladı. Neredeyse 3 senedir geliştirme sürecinde olan mobil Warcaft oyunu, Blizzard ve NetEase arasındaki anlaşmazlık nedeniyle iptal edilmiş durumda.

Firmalara yakın olan kaynağın aktardığına göre iki firma finansal şartlar üstünde anlaşamadı. Bir süredir gizli saklı tutulan ve üç yıldır geliştirilen proje için üzücü bir son olsa gerek. Çalışanlar tarafınca Neptün olarak adlandırılan projenin, World of Warcraft’tan değişik bir dönemde geçen MMORPG türünde spin-off imal olması planlanılıyordu. Warcraft üçlemesiyle direkt bağlantısının olup olmayacağı ise bilinmiyor. Ayrıca Blizzard’ın Pokemon Go seçimi AR oyunu da geliştirilme aşamasında iptal edilmiş durumda. Gerçekleştirilen iptal, Blizzard’ın mobil platformlardaki bir sonraki hamlesini de sis arasında bırakıyor. Zira Blizzard’ın NetEase ile olan ortaklığı 2008 yılına dayanıyor. Şirket, ödeme sistemiyle reaksiyon çeken ancak para kazandıran çok popüler mobil oyunu Diablo Immortal’ı birlikte geliştirdi. Ayrıca, Çin’de Hearhstone ve WoW benzer biçimde Blizzard oyunları NetEase tarafınca yayınlanıyor. Bu iptal periyodunun iki firma arasındaki ilişkiyi ne düzeyde etkileyeceğini bizlere zaman gösterecek.

Blizzard’ın mobil yolculuğu devam edecek

Dolayısıyla NetEase ile beraber geliştirilen mobil WoW oyununun iptalinin etkisinin kapsamı belirsizliğini koruyor. Blizzard, mobil platformlar için birden fazla proje üzerinde çalışıyor. Bu yıl arasında çıkan aksiyon strateji türündeki Warcraft Arclight Rumble beta sürecine girmişti. Diablo Immortal ise sadece iki hafta içerisinde 24 milyon dolar gelir elde etmişti. Diablo Immortal’in ciddi gelir getirisi Blizzard’ın mobil platformlara daha oldukça yoğunlaşmasıyla sonuçlanacak şeklinde duruyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Blizzard, World of Warcraft mobil oyununu finansman nedeniyle iptal etti
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!