sTARRS

Bethesda’nın Uzayda Oyunu Starfield, Bu Yıl Çıkmayacak

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Bethesda’nın yaptığı, uzayda geçen açık dünya oyunu Starfield, 2018 yılında duyurulmuştu. Duyurulduğu günden bu yana ne yazık ki nerede ise hiçbir teferruat paylaşılmadı.

Geçtiğimiz gün oyun dünyasının önemli ve güvenli isimlerinden gazeteci Jason Schreier, Reddit üzerinden bir soru yanıt etkinliği düzenledi. Etkinlikte kendisine sorulan bayağı bir soruya, Jason Schreier bayağı bir cevap vererek oyuncuların bir konudaki merakını giderdi. Bethesda’nın bir süredir geliştirildiği bilinen bilim kurgu temalı açık dünya oyunu Starfield’ın bu yıl çıkacağına dair birçok söylenti vardı.

Jason Schreir ise oyunun bu yıl çıkmayacağını söylemiş oldu. Normal olarak Jason Schreier’ın bu söylemiş olduği resmi bir açıklama değil ancak kendisi bir şeyi gerçekten bilmediği sürece bu biçim yorumlarda genel anlamda bulunmuyor. Bu nedenle oyunun bu yıl çıkmayacağını düşünebiliriz.

Oyunla ilgili şu ana kadar yalnız haritasının çok büyük olacağını öğrendik. Yakın zamanda da yeni bir teferruat öğrenecek şeklinde değiliz. Oyunun platformları da net olarak belli değil ancak çıktığı gün Xbox Game Pass’e dahil olacağını söyleyebiliriz. Kısaca Xbox ve PC için kesin olarak çıkış yapacağını da söyleyebiliriz, PlayStation net değil.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!