ps

2020 Yılı PlayStation Özel Oyunları

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılında birçok basın kuruluşu “Yılın Oyunu” için bir kazanan seçti. Bu kazanan oyunları incelediğimizde PlayStation oyunlarının diğer oyunlardan önde olduğunu görebiliriz.

Oyunlarla dolu bir yıl daha geride kaldı. 2020 yılında birbirinden güzel oyunlar yayınlandı ve bu oyunların çoğu da Cyberpunk 2077 gibi büyük tartışmalara yol açtı. Yaptığı oyunlar ile yıllardır oyuncuların gönlünü fethetmiş olan PlayStation, 2020 yılında aldığı ödüllerle de bu başarısını bir kez daha bizlere göstermiş oldu.

Bildiğiniz gibi The Game Awards gibi etkinliklerde yılın en iyi oyunları seçiliyor. Bunun haricinde birçok kuruluş da kendi içerisinde yılın en iyi oyununu seçiyor. Bir blog sayfası da 2020 yılı içerisinde; basın kuruluşlarının, dergilerin veya The Game Awards gibi etkinlikteki ödülleri toplayarak en fazla ödülü hangi oyunun aldığını belirliyor.

2020’nin yılında The Last of Us Part II oyunu “Yılın Oyunu” ödülünü kazanmıştı. Ancak diğer ödüllere de baktığımız zaman 143 kuruluş tarafından bu ödüle layık olduğunu görüyoruz. Bu sayı da onu 2020 yılında en çok ödül alan oyun yapıyor.

Listemizin ikinci sırasında ise 38 ödül ile 2020 yılının en iyi bağımsız oyunu olan Hades yer alıyor. Listeye genel olarak baktığımızda ise The Last of Us Part II, Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima, Spider-Man: Miles Morales gibi PlayStation’a özel oyunların çokça yer aldığını görüyoruz. Bu liste PlayStation’a özel oyunların neden oyuncular tarafından daha çok sevildiğini bize açıklıyor. Listedeki diğer oyunları ve aldıkları ödül sayılarını aşağıda görebilirsiniz.

 1. The Last of Us Part II- 143 Ödül
 2. Hades- 38 Ödül
 3. Ghost of Tsushima- 22 Ödül
 4. Cyberpunk 2077- 18 Ödül
 5. Animal Crossing: New Horizons- 15 Ödül
 6. Final Fantasy VII Remake- 13 Ödül
 7. Doom Eternal- 9 Ödül
 8. Half-Life: Alyx- 9 Ödül
 9. Assassin’s Creed Valhalla- 2 Ödül
 10. Microsoft Flight Simulator- 2 Ödül
 11. Persona 5 Royal- 2 Ödül
 12. Spiritfarer- 2 Ödül
 13. Yakuza: Like a Dragon- 2 Ödül
 14. Immortals Fenyx Rising- 1 Ödül
 15. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales- 1 Ödül
 16. Ori and the Will of the Wisps- 1 Ödül
 17. Sakuna: Of Rice and Ruin- 1 Ödül

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!