indir (8)

Yemen’deki Cehennem Kuyusu’nun Dibine İlk Kez İnildi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ummanlı araştırmacılar, Yemen’de bulunan ünlü Cehennem Kuyusu’nun altına inen ilk insanoğlu olarak tarihe geçti. Geçtiğimiz hafta yayınlanan çalışmaya göre mağara kaşifleri, resmi adı Berehut Kuyusu olan 112 metre derinliğindeki efsanevi kuyunun dibinde mağara oluşumları ve ölü hayvanlara rastladıklarını deklare ettiler.

Ünlü kuyu, biroldukça efsanenin oluşmasına sebebiyet vermişti. Bazı insanlar obruğun cinler için kullanılan bir hapishane olduğunu iddia etmiş, bazıları ise kuyunun dibinde dünyayı ortadan kaldırabilecek bir yanardağ bulunduğunu iddia ediyordu. Kuyunun adı ise gelen kötü kokular sebebiyle “Cehennem Kuyusu” olarak belirlenmişti. Umman sınırında bulunan kuyuya daha önce biroldukça amatör kâşif girse de en dibe kadar kimse ulaşmamıştı. Şimdi ise tarihte ilk defa Cehennem Kuyusu’nun altına ulaşıldı.

9 metreye kadar ulaşan dikitler keşfedildi

Umman Mağara keşif Ekibi’nden 10 kişilik bir grup kuyunun altına inmeyi başardı. Açıklamalara göre kuyunun dibinde yılanlar, kurbağalar, ölü hayvanlar, 9 metreye kadar uzanan dikitler ve mağara incileri bulundu. Uzmanlar mağaradan kaya, toprak, su ve ölü hayvan örnekleri topladıklarını, önümüzdeki haftalarda bu örnekleri inceleyerek daha detaylı bir araştırma yayınlayacaklarını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!