YAPI KREDİ

Yapı Kredi Mobil Üzerinden Kripto Para Transferi Yapılabiliyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Yapı Kredi, kullanıcılarının kripto para borsalarına para transferi yapabileceğini duyurdu. Artık kripto para borsalarına Yapı Kredi Mobil üzerinden isteyen kullanıcılar para transferi yapabilecek.

Mobil uygulama üzerinden BTCTurk ve Paribu kripto para borsalarına IBAN ya da hesap bilgisine gerek kalmadan 7/24 aktarma yapılabilecek.

Konuyla alakalı olarak Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

“Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri vakit ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil vasıtasıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Kripto paralar kendilerini ana akımda kabul ettirme konusunda hızla ve kararlı adımlarla ilerliyorlar. Tüm dünyada ve Türkiye’de de bankaların kripto paralar konusunda adımlar attığını her geçen gün görüyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!