featured

Vladimir Zelenskiy: Güneyden vazgeçmeyeceğiz

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Mıkolayiv ve Odessa’da, ordudan yetkililerle toplandı. Zelenskiy, meydana gelen görüşme hakkındaki net ifadelerde bulundu.

“Bize ilişik olan her şeyi geri alacağız”

Vladimir Zelenskiy, “Güneyden hiç vazgeçmeyeceğiz bizlere ilişkin olan her şeyi geri alacağız. Hem Mıkolayiv’de bununla beraber Odessa’da ordumuzla, bu alanların savunmasından ve bakımından sorumlu tüm yetkililerle toplantılar yaptık.

“Rusya’da haklımızın ömür arzusu kadar roket yok”

Bölgenin Rus saldırılarından tahribatına ilişkin raporları dinledik. Kayıplar önemli. Birçok ev yıkıldı, sivil lojistik sekteye uğradı ve birçok toplumsal sorun yaşandı. Sevdiklerini kaybeden insanlara daha sistematik yardım yapılması emirini verdim. Yok edilen her şey restore edilecek. Rusya’da halkımızın ömür arzusu kadar roket yok” dedi.

Gıda krizi için emniyet garantisi

Bölgedeki askeri yetkililerle limanların güvenliğini konuştuğunu belirten Zelenski, emniyet garantisi verilmesi karşılığında Ukrayna’nın gıda krizine karşı elinden geleni yapacağını belirtti. Zelenski, “Ekonomik vaziyet, tarım sektörünün emekleri üstüne konuşuldu. Limanlarımızın güvenliğini ve ziraat ürünlerimizin ihracatı için fırsatları görüştük. Pozisyonumuz açık ve değişmez: internasyonal arabuluculuk yöntemiyle emniyet garanti dibine alınır alınmaz Ukrayna, Asya, Afrika ve bir çok Avrupa ülkesinde, Rus savaşının neden olduğu hayattaki gıda krizine karşı koymak için mümkün olan her şeyi yapacaktır” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vladimir Zelenskiy: Güneyden vazgeçmeyeceğiz
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!