indir-3-8

Unity Çalışanları Ordu İçin Çalışmasından Memnun Değil

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyun dünyasını takip edenler Unity’i tanıyordur. Sektörün önemli oyun motorlarından birisi olan Unity’yi birçok oyunda görebiliyoruz. Sadece bilinmiş olduğu şeklinde Unity’nin ABD ordusuyla da bir ortaklığı var. Son raporlar ise çalışanların bu mevzuda hiç mutlu olmadığı yönünde.

Unity Çalışanları Memnun Değil

Vice’da yayınlanan bir rapora göre üç isimsiz kaynak, şirketteki bazı çalışanları bu konu hakkında memnun olmadıklarını belirtmiş. Kaynakların iddiasına göre bazı Unity çalışanları, üzerinde çalıştıkları projelerin orduya verileceğinden veya verildiğinden haberi yokmuş. Yöneticilere ise projeler hakkında informasyon verilirken “askeri” denmemesi ya “hükümet” veya “savunma” başlığı altında sunulması gerektiği söylenmiş. Ayrıca yapılanların gerçek savaşta kesinlikle kullanılmayacağı da eklenmiş.

Unity CEO’su John Riccitiello’nun ortaya çıkan notlarına nazaran Unity çalışanlarının büyük bir bölümü şirketin askeri projelerle ilgili çalıştığını ya bilmiyormuş veya yeni öğrenmiş.

Teknoloji ve oyun tarafında devletin askeri projeleri için çalışan tek firma Unity değil. Ek olarak Epic Games ve Microsoft’un da çalıştığı biliniyor. Ancak Unity çalışanların ne için çalıştıkları söylenmemesi bir hayli kötü bir konum.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!