indir-1-5

Turkcell’in 2021 İkinci Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkcell, 2021’in ikinci çeyrek finansal neticelerini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Turkcell senenin ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine bakılırsa yüzde 23,5 artışla 8,5 milyar TL gelir elde etti. Yılın ilk 6 ayında ise yüzde 20,6 oranında gelişme elde ederek 16,3 milyon TL ciroya ulaştı. Senenin ilk 6 ayında 1,3 milyon yeni müşteri kazandı.

Şirketin FAVÖK’ü yüzde 23,5 artışla 8,5 milyar TL’ye ulaştı. İkinci çeyrek net karı da yüzde 31 artarak 1,1 milyar TL olarak belirlendi.

BiP, TV+, fizy gibi Turkcell servislerinin gelirleri yıldan yıla yüzde 32 artarak 404 milyon TL’ye terfi etti. Paycell’in etken kullanıcı sayısı 5,5 milyonu aştı. Mobil ödeme hacmi geçen senenin aynı dönemine gore yaklaşık 2 katına 418 milyon TL oldu. Paycell gelirleri bu çeyrekte senelik bazda yüzde 78 büyüdü.

Turkcell’in kurumsal müşterileri için veri merkezi, bulut teknolojileri, siber güvenlik ve nesnelerin interneti benzer biçimde geniş bir yelpazede hizmetler sunmuş olduğu Dijital İş Servisleri’nin geliri de bu çeyrekte yıllık bazda yüzde 22 artarak 618 milyon TL oldu. Turkcell bünyesindeki Dijital İş Servisleri, ikinci çeyrek sonu itibariyle kurulduğu günden bugüne kadar 1.792 adet projeyi hayata geçirdi. 2021’in ikinci çeyreğinden sonra gelire dönüşecek bu projelerin kontrat kıymeti (backlog) ise 917 milyon TL olarak gerçekleşti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!