featured

TOGG’un yeni logosu belli oldu

Yerli otomobil tanıtıldıktan bir süre sonra marka isminin TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) olarak kalacağı resmi olarak onaylanmıştı. Sadece ilk etapta belirlenen logo için aynı vaziyet söz konusu olmadı. TOGG, bugün yeni logosunu gösterdi.

TOGG’un sosyal medya hesabından meydana getirilen paylaşımda, “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.” ifadelerine yer verildi. TOGG’un yeni logosu, sağa ve sola bakacak şekilde iki okun ucunu anımsatıyor.

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, marka isminin peşinden logoyu da belirlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Kasım 2018’den bu yana global ve profesyonel bir yaklaşımla ele almış olduğumız kullanıcı markası oluşturma sürecini tamamlamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Karakaş, “Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin arkasından, ‘Togg’un marka değerlerine uygunluk’, ‘Özgmeşhurk’ ve ‘Tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik. Logomuz, bugüne dek Türkiye’de ve dünyada önemli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafınca tasarlandı.

Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil işlemleri için lüzumlu süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Bununla beraber logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı arasında rasyonel ve duygusal bir denge yaratma fikrini besliyor.” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TOGG’un yeni logosu belli oldu
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!