featured

Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg hakkında bahsederken şirketin bir otomobil şirketi olmadığını, büyük bir teknoloji şirketi olmayı vizyonuyla yola çıktıklarını sık sık vurguluyordu. Çeşitli dijital çözümlerle otomobil deneyimini üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyordu. Bu deneyimi dijital iktisat çözümleriyle birleştirmek için önemli bir adım atıldı. Avalanche blockchain platformunu ve AVAX kripto para birimini geliştiren Ava Labs ile TOGG içinde iş birliği anlaşması imzalandı.

Kesin Gün Sirer tarafından kurulan Ava Labs bundan bu şekilde Togg için blockchain teknolojileri geliştirecek. Togg’a özel bir platform oluşturulacak. Togg sahibi olmayan bile bu platformdan yararlanabilecek.

Avalanche blockchain teknolojisi ne işe yarayacak?

Intermodal olarak adlandırılan karma modele haiz Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri kullanarak gezi etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonrasında scooter ile yolculuğa devam edebilecek ya da çevredeki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı aletin kullandığı blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar ile hızlı ve güvenli bir halde işlem yapabilecek. Ek olarak çalgıta yapılan bakım ve değişen parçalar blockchain üzerinde tutulacak, böylece emin bir ikinci el piyasası oluşacak.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital ekonominin rolünün arttığını belirterek “İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la meydana getirdiğimız iş birliği de Togg kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine şekil verirken en ideal blockchain platformunu tercih ettiğini söylemiş oldu ve “Avalanche, tamamlanma süresi bakımından blockchain üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak ve iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!