TOGG

TOGG, Avrupa’da Şirket Kuruyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), küresel rekabetteki yerini Avrupa’daki faaliyetleriyle güçlendirme hedefiyle önemli bir adım attı. TOGG, Almanya’nın 12 inovasyona merkezinden kabul edilen Stuttgart’taki de:hub’da tüm bunlara sahip olduğu TOGG Europe GmbH adıyla şirket oluşturmak için başvuruda bulunmuş oldu.

TOGG’un Avrupa’ya açılan ilk kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın en temel çalışmalarından birinin kullanıcı araştırmaları olacağı açıklandı. Stuttgart’taki merkez TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden use-case mobility kavramının uygulama alanlarından biri olacak.

Yeni trendlerin ortaya çıkardığı kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine uygun mobilite çözümleri geliştirilecek olan merkezde bu alandaki ortaklıkların ve yeni iş modellerinin geliştirilmesi yönünde de faaliyetlerde bulunulacak. TOGG Europe, aynı zamanda nesnelerin interneti, büyük veri, dijital işgücü ve yapay zekâ mevzularındaki çalışmalar için de önemli bir üs olacak.

Şirket için seçilen Stuttgart bölgesinin, yenilikçi ruhu ile Almanya’nın en önemli iş ve ekonomi merkezi konumunda olduğu vurgulandı. Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden kabul edilen Stuttgart’taki de:hub’ın da akıllı ürünler, mobilite ve sanayi 4.0’ı çevreleyen yenilikçi çözümler oluşturan Stuttgart’ın dijital ekosistemine dahil olma imkânı sağladığı bildirildi.

Verilen bilgiye gore, Almanya’daki 12 inovasyon merkezinin çatısı olan de:hub ekosistemine, kurulduğu 2017 yılından bu yana 2500’ü aşkın start-up, 2000’i aşkın küçük ve orta ölçekli işletme, 100’ü aşkın araştırma enstitüsü ve 350’yi aşkın uluslararası şirket dahil oldu.

Türkiye’nin küresel rekabette akıllı teknolojiler üreten markası olma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren TOGG, üretime başlayacağı 2022 yılı itibarıyla Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak. TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!