tiktok_7522

TikTok’un Sahibi ByteDance, Halka Arz Edilecek

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en popüler video paylaşım uygulamalarından TikTok, geçtiğimiz yıl maksimum indirilen mobil uygulama olarak rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı.

Yeni yılla beraber kullanıcı sayısını artırmaya idame eden uygulamanın Çinli sahibi Bytedance,  Çinli düzenleyicilerin endişelerini giderdikten sonra 2022’nin başlarında Hong Kong’da halka açılmayı planlıyor.

BELGELER HAZIRLANIYOR

Şirket, şu anda regülatör kuruluşların talep etmiş olduğu tüm yasal belgeleri sunmaya çalışıyor. Söz konusu belgelerin eylül ayında tamamlanması ve başvurunun yapılması hedefleniyor.

Son zamanlarda gizlilik problemleriyle gündeme gelen Çin merkezli toplumsal medya platformu TikTok, özellikle çocuk kullanıcılara izin verdiği ve verileri topladığı için oldukça eleştiriliyor.

TikTok’un ABD için büyük bir güvenlik sorunu olduğunu ifade eden Donald Trump, şirketin ülkedeki operasyonlarını ABD’li bir şirkete satması için baskı uygulamış ve aksi halde uygulamanın ABD sınırları içinde kullanılamayacağını söylemişti.

Şubat ayında Joe Biden yönetimi, TikTok’un ABD operasyonlarının ABD’li şirketler tarafından satın alınması kararını süresiz olarak geri çekmiş ve geçtiğimiz haftalarda, TikTok kullanımını ABD’de yasaklayan kararnameyi iptal etmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!