elon-musk-tesla_3576

Tesla’dan Tarihi Rekor: Karını Ona Katladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl borsa değeri olarak bir ara otomotiv sektöründe liderlik koltuğuna da oturan Tesla yükselişini sürdürüyor. Firmanın ikinci çeyrek mali raporları tarihinde görülmemiş rekorlara imza atmasını sağladı.

Tesla ne kadar sattı?
Yılın ikinci çeyrek raporlarına göre Tesla’nın elde etmiş olduğu toplam gelir 12 milyar dolara ulaştı ve yıl bazında yüzde 100 civarında bir artış yakalandı. Faaliyet karı ise ilk kez 1 milyar doları geçerek 1.14 milyar dolar oldu ve yıl bazında on kat artış gösterdi.

Bu çeyrekte şirket 201 bin araç sevk etti ve 206 bin aracın üretimini tamamladı. Otomobil üretim gelirleri 10.21 milyar dolar yöreında oldu. Bunun 354 milyon doları ise temiz şirket sıfatıyla öteki firmalara verdiği kredilerden elde edildi.

Alternatif enerji bölümü ise 801 milyon dolar kazandı ve geçen çeyreğe göre yüzde 60 artış yaşandı. En çok dört gözle beklenen konu ise Tesla’nın elindeki Bitcoin varlığını satıp satmadığıydı. İkinci çeyreği düşüşle kapatan Bitcoin nedeniyle Tesla 23 milyon dolar zarar etti ancak buradan herhangi bir satış yapmadığı anlaşılıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!