featured

Skoda Vision 7S konseptinin iç mekanı paylaşıldı

Skoda, yeni konsept aracı Vision 7S’in ömür alanına ilişik bir ipucu görseli paylaştı. Kabini kuş bakışı gösteren görsel, Skoda’nın yeni tasavvur dilini ve ergonomik çözümlerini ortaya koyuyor.

Skoda Vision 7S, altı benlik oturma kapasitesine sahip geniş bir araba. Koltuk düzeni ise 2+2+2 gibi karşımıza çıkıyor. Baktığımızda ilk göz alıcı ayrıntılar orta konsola entegre edilen çocuk koltuğu oluyor. Yeni ‘Simply Clever’ çözümlerinden biri olan bu koltuğu orta konsola entegre ederek bir benlik oturma alanını feda etmeyen Çekyalı müstahsil, bununla birlikte bu alanın çocuk koltuğu için en emin yer bulunduğunun da altını çiziyor.

Bakıldığında Vision 7S’in fazlaca geniş bir yaşam alanına sahip olduğu ayrım ediliyor. Entegre başlıklara sahip koltuklar, oturan kişiyi kavrayacak biçimde tasarlanmış. Turuncu güvenlik kemerleri de koltukların iç kısmına entegre edilmiş. Konsolda tablet biçimli büyük bir multimedya monitörü mevcut. Orta konsolda ise çeşitli kontrol düğmelerinin yanı sıra bolca depolama alanına yer verilmiş benzer biçimde görünüyor. Vision 7S’in kabininde iki farklı mod mevcut. Araç seyir halindeyken ortadaki multimedya ekranı dikey konuma geliyor ve bütün kontroller sürücünün kolayca erişebileceği noktada konumlanıyor. Şarj veya dinlenme amacıyla mola verildiğinde ise merkezdeki monitör otomatikman yatay konuma getiriliyor, direksiyon simidi ve gösterge ekranı ön cama doğru kayıyor ve koltuklar geriye doğru kaydırılarak hepimiz için optimum bacak mesafesi sağlanıyor. Baştan sona uzanan panoramik cam tavanıyla yaşam alanını daha da ferah kılan Skoda Vision 7S’te ayrıca direksiyon üzerinde haptik kontroller, çeşitli bölümlerde ambiyans aydonlatmaları ve koltuk sırtlarında cepler ve multimedya cihazları (tablet, telefon vb.) için tutacaklar da bulunuyor. Konseptin üretim versiyonuna dönüşüp dönüşmeyeceği belli değil sadece şu ana kadar tanıtılan Vision konseptlerinin çoğu zaman üretim halini gördük. Konuyla alakalı gelişimleri siz kıymetli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Skoda Vision 7S konseptinin iç mekanı paylaşıldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!