featured

Sentetik açıklıklı radar MİLSAR, AKSUNGUR’a başarıyla entegre edildi

Yüksek çözünürlüğünde olan SAR kabiliyeti, çoklu hedef takip yeteneği, düşük ağırlığı ve hızlı platform entegrasyonu özellikleriyle güvenlik güçlerine keşif ve gözetleme faaliyetlerinde katkı sağlayacak olan bileşik açıklıklı radar MİLSAR, insansız hava aracı AKSUNGUR’a entegre edildi. Haberi, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir verdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kullanmaya başladı

Demir, “İHA-MİLDAR projemiz kapsamında geliştirilen bileşik açıklıklı radarımız MİLSAR, ANKA’dan sonra AKSUNGUR’a da başarıyla entegre edildi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafınca kullanılmaya başlandı. Hayırlı olsun.” dedi.

MİLSAR

MİLSAR, kolay enstalasyon özelliğiyle insansız hava araçları (İHA), helikopterler ve sabit kanat hava araçlarında kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu yüksek teknoloji radar sisteminin, kolaylıkla değiştirilebilmesine imkan sağlayan standart 15 EO/IR sensor taretiyle aynı mekanik ara yüzlere sahip olduğu biliniyor. Operasyonların verimliliğini, İHA’nın geniş alan gözetleme kabiliyetini ve SİHA’nın saldırı yeteneğini genişleten MİLSAR, sis ve bulutlanma benzer biçimde fena hava ve düşük görüş koşullarında düşük hız minik boyut yada süratli hareket eden potansiyel hedeflerin tespit ve takibini yapıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sentetik açıklıklı radar MİLSAR, AKSUNGUR’a başarıyla entegre edildi
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!