featured

Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak

Metaverse kavramı tüm dünyanın dilinde. Yatırımcılar ve büyük şirketlerin yanında ülkeler ve hükümetler de “Metaverse’de ne yapabiliriz?” sorusunu soruyor. Çin’in nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Şangay da yönünü metaverse’e çevirmiş durumda. Şangay, önümüzdeki 5 yıl içinde kamu hizmetlerini metaverse evrenine eklemeyi planlıyor.

Şangay, 5 yıllık bir kalkınma planı yayımladı. Bu planda metaverse kavramının da yer alması dikkat çekti. Çünkü böyle bir kalkınma planının içinde ilk kere metaverse’e yer veriliyor.

Piyasaya çıkan plana göre; metaverse, kamu hizmetlerinde, satış ofislerinde, endüstriyel üretimde, eğlence hayatında, üretim güvenliğinde ve video oyunlarında kendini gösterecek. Bunun için teşvik planları da uygulanabilir. Ek olarak şehirde sensörler, gerçek zamanlı etkileşim ve Blockchain de dahil olmak üzere temel teknolojilerin araştırması ve geliştirmesinin de artırılması planlanıyor.

Teknoloji; insan etkileşimlerini üç boyutlu avatarlardan oluşan sanal bir dünyaya doğru genişletirken, ülkeler, hükümetler ve şehirler de bu genişlemeye sessiz kalmıyor. İlerleyen zamanda bu konuyla ilgili çok daha çok haber duyacağız benzer biçimde görünüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!