featured

Rekabet Kurumu Media Markt, Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Sunny’e soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu’nun web sitesinden meydana getirilen duyuruya nazaran zincir teknoloji mağazalarına ve bir TV markasına tahkikat başlatıldı. Soruşturmanın başlatılma gerekçeleri belirtildi. Kurul, rekabete hassas veriler hakkındaki malumat değişiminde bulunduğu gerekçesiyle Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Media Markt’a soruşturma açtı. Soruşturma cevabında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesini ihlal edip etmediği incelenecek.

Media Markt, Vatan Bilgisayar ve Teknosa’ya rekabet soruşturması

Bu soruşturmaya ayrıca yerli TV üreticisi Sunny’nin satışlara internet yasağı getirmesi, tekrar satış fiyatı belirlemesi ve ek olarak Vatan Bilgisayar, Teknosa ve MediaMarkt içinde bilgi değişimine aracılık etmesi gerekçesiyle Sunny’e soruşturma başlatıldı. Sunny için de aynı maddeyi ihlal edip etmediği araştırılacak.

Ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgeler yeterli bulundu

Rekabet Kurumu, laf mevzusu iddialar hakkındaki 18 Mayıs’ta toplantı düzenlemişti. Elde edilen bilgi ve belgeleri yeterli bularak soruşturma başlatıldı. Önümüzdeki aylarda kurulun internet sayfasından soruşturmanın sonuçları duyuru edilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Rekabet Kurumu Media Markt, Vatan Bilgisayar, Teknosa ve Sunny’e soruşturma başlattı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!