indir-2-6

Reddit’in Değeri 10 Milyar Doları Aştı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İnternetin ön sayfası” olarak da malum popüler sosyal medya platformu Reddit, yapılan bir yatırım turunda aldığı 410 milyon dolarlık yatırımla 10 milyar dolardan fazla değere ulaştı. Ayrıca, bu yatırım turunun sonunda alınacak yatırımların 700 milyon dolara ulaşmasının beklendiği ifade edildi.

Şirket bu senenin başlarında 250 milyon dolarlık bir fon biriktirerek 6 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. CEO Steve Huffman da yaptığı açıklamada son yatırım turunda Fidelity Investments’in onlara “reddedemeyecekleri bir teklif” meydana getirdiğini söylemiş oldu.

Şirket, halka arz planlıyor

Kurucu ortak ve CEO Steve Huffman The New York Times’a verdiği bir röportajda, aldıkları yatırımın yanı sıra halka açılmayı planladıklarını sadece bunun için kesin bir vakit çizelgelerinin olmadığını belirtti ve yapabilen bütün şirketlerin halka açılmasını önerdi.

Reddit’in şu anda günlük 52 milyon günlük kullanıcısı ve 100.000’den fazla sub-reddit’i bulunuyor. Ek olarak şirket, 2021 yılı sonuna kadar çalışan sayısını ikiye katlamayı planlıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!