featured

Port ücretindeki artış nedeniyle TurkNet’e zam geldi

Türk Telekom’un 1 Haziran’da port ücretlerine yüzde 67 oranında zam yapmasının arkasından Türk Telekom’a ve Türk Telekom internet altyapısını kullanan Millenicom, Netspeed, D-Smart gibi İSS’lere zam gelmişti. Şimdi de TurkNet’e zam geldi.

TurkNet web tutarları 169,90 TL’ye yükseldi

TurkNet’in yerleşik operatör altyapısını kullanarak hizmet verdiği ADSL, VDSL ve fiber aboneliklere zam yapılmış oldu. Tarife tutarı yüzde 21’lik artışla ayda 139,90 TL’den 169,90 TL’ye yükseldi. TurkNet bugüne kadar senede bir kez zam yapıyordu sadece bu sene Mart ayındaki zamla birlikte ikinci kez zam gelmiş oldu. TurkNet’ten edindiğimiz bilgilere gore yüzde 67’lik port tutarı zammı nedeniyle artış yapıldığı belirtildi. Port ücretindeki artışın maliyete etkisi kadar zam yapıldı.

TurkNet Gigafiber internete zam yok

TurkNet, 1000 Mbps hıza ulaşan Gigafiber internet hizmetini kendi altyapısı üstünden sunuyor. Port ücretindeki artış, kendi altyapısını etkilemediği için Gigafiber aboneleri zamdan etkilenmeyecek ve 139,90 TL’ye kullanmaya devam edebilecek. Mart ayındaki zamdan sonra TurkNet’in web sitesinde “Haziran 2023’e kadar sabit fiyat garantisi” ifadesi kullanılmaya başlamıştı. Bu ifadeye güvenerek abone olan müşterileri mağdur etmemek adına, bu ibarenin yayında olduğu 1 Mart – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında abone olan kullanıcılara zam uygulanmayacak.

10 ay fiyat sabitleme teklifi

TurkNet, mevcut abonelere uygun fiyatlı internet sunmaya devam edebilmek için bir öneri hazırladı. Mevcut kullanıcılar, aylık 139,90 TL’lik web ücretini 10 ay peşin veya kredi kartıyla 3 taksit benzer biçimde ödeyerek 10 ay boyunca eski fiyattan kullanmaya devam edebilecek. Dilediğiniz vakit aboneliğinizi iptal ederek, kullanılmayan ayların tutarını iade alabileceksiniz. Tekliften faydalanmak için Online İşlemlerden ödeme yapabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Port ücretindeki artış nedeniyle TurkNet’e zam geldi
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!