featured

Operatörden gelen pop up mesajları engelleme nasıl yapılır

Reklam SMS’leri kadar sıkıcı bir şey varsa o da operatörlerin ansızın telefonumuza gönderdiği, olmadık zamanlarda çıkan pop up mesajlar. Çoğunlukta Turkcell ve Vodafone hat sahipleri telefonlarına onayları olmadığı şekilde çoğunlukla gönderilen pop-up reklam mesajlarından şikayetçi.

Önemli operatör mesajı kapatma

Yarar sağlamaktan ziyade satmaca tutarlarını yükseltmeye yönelik atılan bu tür mesajların içinde ne olduğu operatörden operatöre ve hattınıza bakılırsa değişim gösteriyor ancak mesajı kapatmak için sunulan seçenek asla değişmiyor. İptal yada Vazgeç’e dokunarak telefonu kullanmaya devam ediyoruz. Çözüm için operatörlerden “İptal yada vazgeç seçeneğine tıklayarak veya geri tuşuna basarak SMS’i kapatabilirsiniz” vb. Dahiyane cümleler duyduğumuzdan çözümü kendimiz arıyoruz. Bu noktada tamamımız hat ayarlarından tanıtım mesajlarını iptal etme yoluna gidiyoruz yada mesajda belirtildiği gibi iptal için SMS atıyoruz sadece bu hiçbir işe yaramıyor. Veri kullanım iznini iptal etmek de sorunu çözemeyebiliyor. İşte Turkcell ve Vodafone’da pop up mesajları kapatmanın yolu:

Turkcell pop up mesaj kısıtlama

Turkcell’de pop up mesajları engellemek için aygıt üstünden yapacağınız bir işlem yok. Hattınıza gönderilen – genellikle abonelik ve reklamlara ilişkin- anlık mesajları engellemek için Turkcell satın alan hizmetleri numarasını (532) arayıp “Anında Cevap” servisini kapatmalarını istiyorsunuz. Talebinize istinaden anında kapatılıyor ve operatör pop up mesajları artık karşınıza çıkmıyor. Turkcell pop up mesaj kapatma işlemi bu kadar basit.

2 adımda Turkcell pop up ileti kapatma:

  • 532’yi tuşlayarak Turkcell müşteri hizmetlerini arayın.
  • Hattınızın Turkcell Anında Cevap hizmetine kapatılmasını isteyin.

Vodafone pop up bildiri engelleme

Vodafone’da pop up mesajları engellemek için alan kişi hizmetlerine ulaşmanız gerekmiyor. KAPAT yazıp 7232’ye SMS göndermeniz ehil. Bu SMS ile Vodafone Yanımda interaktif kampanya bildirimlerini kapatmış oluyorsunuz.

Aniden çıkan -çoğu zaman aygıt ve tarife teklifleri- pop up mesajları engellemenin bir başka yolu olarak Vodafone menüden cep kartvizit’i kapatmak gösteriliyor ancak bunun işe yaramadığını belirtmek gerek. 7232’ye SMS göndermek Vodafone pop up reklam mesajları engellemenin en rahat yolu. Başka bir yol da Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden veri kullanım izi özelliğini kapatmak.

2 adımda Vodafone pop up bildiri kapatma:

  • Telefonunuzda sms göndermek için tercih ettiğiniz mesajlar uygulamasını açın.
  • SMS ekranında KAPAT yazıp 7232’ye kısa mesaj gönderin.

Vodafone veri kullanım izni kapatma

Vodafone’un abonelerine özel hazırladığı kampanya, promosyon, servis ve öteki hizmetlerinden haberdar olmak istemiyorsanız IPTAL yazıp 5203’e kısa bildiri göndererek veya Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden veri kullanım iznini kapatabilirsiniz.

Turkcell veri işleme izni iptali

Turkcell’in kampanyalarından ve hizmetlerinden haberdar olmak istemiyorsanız, IZINIPTAL yazıp 2780’e SMS göndermeniz yeterli. Dijital Operatör yeni adıyla Turkcell uygulaması üzerinden Ayarlarım – Hat Ayarlarım adımını izleyerek veri izni tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Operatörden gelen pop up mesajları engelleme nasıl yapılır
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!