featured

Netflix, Rusya’da 20 devlet TV kanalının canlı akışını yayınlamak zorunda

Etkinlik gösterdiği ülkelerdeki yasalara ve lisans anlaşmalarına uymak zorunda olan Netflix’in, Rusya’da yeni bir yol haritası izlemesi gerekecek. Yeni bir düzenleme, şirketin ülkede faaliyetlerine idame etmek istemesi halinde platformda en az 20 devlet kanalını canlı yayınlaması gerekeceğini gösteriyor.

Şartlara Mart ayından itibaren uyulması gerekiyor

Rusya’da internet ve telekomünikasyon için devlet denetleme otoritesi Roskomnadzor, kısa süre önce Netflix’i “görsel-işitsel hizmetler” listesine kaydetti. Rusya’da gmeşhurk 100 binden fazla etken kullanıcısı olan akış hizmetlerinin yer aldığı bu listedeki hizmetlerin ülkede belirlenmiş bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Şartlardan ilkine göre Netflix, Mart ayından itibaren kullanıcılarına en az 20 devlet TV kanalının canlı akışını sağlamak zorunda olacak. Platformda yer verilmesi gereken kanallar arasında en çok ilgi gösterilen kanallardan Channel One ve Rus Ortodoks Kilisesi kanalı olan Spas içeriyor.

Roskomnadzor ayrıca akış hizmetinin aşırılığı teşvik edebilecek herhangi bir içerik sunmamasını da şartlarından biri olarak açıkladı. Bununla beraber denetleme otoritesi, farklı ülke yapımlarındaki bazı görüşleri uygun bulmamaları halinde şirkete yaptırımlar uygulayacak.

Bir başka şarta bakılırsa Netflix’in, Rusya’da bir şirket kurması gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Netflix, Rusya’da 20 devlet TV kanalının canlı akışını yayınlamak zorunda

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!