indir-2-4

NASA, Mars Simülasyonuna Dahil Etmek İçin İnsanlar Arıyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NASA, gelecekte Mars’a yapılacak olan seyahatler için bir simülasyon oluşturacağını açıkladı. Simülasyonun 2022 sonbaharında başlayacağı öngörülüyor ve NASA bu simülasyona dışardan insanoğlu dahil etmek için ilana çıktı. NASA’nın bu simülasyonu oluşturmasının sebebi, yapılacak seyahatte yaşanacak olası zorluklar karşısında bireylerin iyi mi tepki verdiğini görmek.

NASA bu simülasyon başvurusu için sağlıklı, sigara içmeyen, motivasyonu yüksek, ABD vatandaşı veya sabit olarak burada ikamet eden, 30 ila 55 yaşları içinde insanlar arıyor. Bu tarz şeylerin yanında mühendislik, fizik, bilgisayar bilimleri, matematik ve biyoloji şeklinde STEM alanlarında akredite bir kuruluştan minimum iki senelik yüksek lisans derecesi olan adaylar veya 1000 saatlik uçuş deneyimi olan pilotlar değerlendirmeye alınacak. Öte yandan adaylardan doktora programında iki senenin tamamlamış olanlar veya tıp mezuniyet belgesine sahip olanlar da dikkate alınacak.

Simülasyon, 3d olarak basılan 1700 metrekarelik modüllerde oluşturulacak. Ek olarak her modülde yaşayan ve çalışan dört ekip üyesi bulunacak. Burada kaynak sınırlamaları, ekipman arızaları, iletişim gecikmeleri ve öteki çevresel faktörler simüle edilecek. Bununla beraber katılımcılar simüle edilmiş uzay yürüyüşleri, bilimsel araştırmalar, sanal gerçeklik ve robotik kontrollerin kullanımı şeklinde görevlerde de yer alabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!