featured

N11 hisselerinin Getir’e devrine onay!

Yurt dışında 8 ülkede, Türkiye’de ise 81 ilde hizmet veren Getir büyük bir anlaşmayı hayata geçiriyor. Getir, e-ticaret devi n11’in satın almak için anlaşmaya varmış ve Rekabet Kurulu’na başvurmuştu. Rekabet Kurulu, n11 hisselerinin bir bölümünün Getir’e devrine onay verdi.

Kurul kararlarında, “Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik tecim ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.Com) hisselerinin belirli bir kısmını ana para artırımı yoluyla Doğuş tüm ortaklık AŞ ve SK Planet Co., Ltd.’den devralması işlemine izin verildi” denildi.

Hemen hemen Getir’in n11 hisselerinin ne kadarını alacağını ve ne kadar ödeyeceğini bilmiyoruz. Hem Doğuş tüm ortaklık AŞ’den hem de n11’in Koreli yatırımcısı SK Planet Co., Ltd.’den hisse satın alacak.

Getir daha önce Moov ve BiTaksi’ye ortak oldu

Getir daha önce de çeşitli satın alımlara imza atmıştı. BiTaksi’ye yatırım yaptı ve yüzde 35,6 hissesini satın aldı. Getir uygulamasına GetirBiTaksi özelliği eklendi. Uygulama içinden taksi çağırılabiliyor.

Moov hisselerinin yüzde 75’ini Çelik Motor’dan devraldı. Yakın zamanda Getir’den dakikalık araç kiralanması olası görünüyor. Son olarak n11’in satın alınmasıyla birlikte Getir ile n11 arasındaki özellik entegrasyonun iyi mi olacağı merak mevzusu oldu.

Getir hangi şehirlerde hizmet veriyor?

Türkiye: 81 il
İngiltere: Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester, Cardiff, Brighton, Bristol ve Southampton
Hollanda: Amsterdam
Almanya: Berlin
Fransa: Paris
İspanya: Madrid, Barselona
İtalya: Milano
Portekiz: Lizbon
ABD: Şikago, New York

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
N11 hisselerinin Getir’e devrine onay!
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!