featured

LinkedIn’deki kripto ile ilgili iş ilanlarının sayısı arttı

İş dünyasının önde gelen sosyal medya platformu LinkedIn tarafından meydana getirilen araştırmaya bakılırsa; kripto sektörü ile ilişkili iş ilanları 2021’de yüzde 395 oranında artış gösterdi.

2021 senesinde LinkedIn’de Kripto İş İlanları Artış Gösterdi

Önde gelen iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, kısa sürede bir araştırma gerçekleştirmiş oldu. Yapılan araştırmaya gore; Bitcoin, Ethereum, Blockchain ve kripto para benzer biçimde terimleri içeren iş ilanları, 2020 ile 2021 içinde ABD’de yüzde 395 arttı. Öyle ki kripto sektörü ile ilgili iş ilanları aynı tarihler içinde yüzde 98 artış gösteren teknoloji sektörünü de geride bıraktı.

Ayrıca iş ilanları çoğunlukla yazılım ve finans alanlarına ilişkin olarak açıldı. En yaygın iş unvanları içinde ise Blockchain geliştiricileri ve mühendisleri yer aldı.

Son olarak LinkedIn, en çok iş ilanına sahip bölgeleri de açıkladı. Elde edilmiş verilere bakılırsa; San Francisco bölgesi ilk sırada yer alırken, Teksas Austin, New York City, Miami-Fort Lauderdale ve Denver 2021’de maksimum kripto iş ilanlarına haiz alanlar oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
LinkedIn’deki kripto ile ilgili iş ilanlarının sayısı arttı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!